مواضع آیت‌الله مهدوی کنی همواره انقلابی و حق‌محور بود

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت‌الله مهدوی‌کنی که ظهر امروز در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار شد، در تشریح نقش آیت‌الله مهدوی کنی در فتنه ۸۸ گفت: مواضع وی در مواقع مختلف تاریخی برجسته و درخشان بود که یکی از صحنه‌های درخشان و تجلی‌بخش بصیرت وی فتنه ۸۸ بود.

وی ادامه داد: من در قبل و پس از انتخابات ۸۸ خدمت ایشان رسیدم که در یکی از ملاقات‌های خود پیش از انتخابات آیت‌الله مهدوی‌کنی درباره حضور موسوی در انتخابات نگران بود و می‌گفت که به وی پیغام دادم که کاندید نشود چرا که اگر کاندید شود برای خودش و نظام ضربه خواهد داشت.

مقدم‌فر خاطرنشان کرد: وقتی علت را از آیت‌الله مهدوی‌کنی جویا شدم، آیت‌الله مهدوی‌کنی به من گفتند که من به واسطه‌ای هم که درخواست داشت تا من از موسوی در انتخابات ۸۸ حمایت کنم گفتم که موسوی اعتقادی به ولایت فقیه ندارد چه در زمان امام خمینی(ره) و چه در زمان فعلی و اگر کاندید شود فتنه‌ای در کشور رخ خواهد داد؛ تاریخ این ملاقات به چند ماه پیش از انتخابات برمی‌گردد و ما بعدا دیدیم که پیش‌بینی وی درست از آب در آمد و این امر نشان دهنده بصیرت وی بود.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آیت‌الله مهدوی‌کنی شناخت خوبی از فتنه ۸۸ داشت، تصریح کرد: مواضع وی همواره انقلابی و حق‌محور بود و وی همواره تلاش داشت تا فتنه ۸۸ را آرام کند.

وی ادامه داد: جریانات انحرافی نتوانستند از وی سوء‌استفاده کنند چراکه وی بصیر و آشنا بود و گام به گام با ولایت بود.

مقدم‌فر با بیان اینکه آیت‌الله مهدوی‌کنی در ابعاد سیاسی، شخصی، علمی و اجتهاد الگوی جامعی برای درس گرفتن است، تصریح کرد: تمام زوایای زندگی آیت‌الله مهدوی‌کنی الگویی برای زندگی کردن به حساب می‌آید.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نقش آیت‌الله مهدوی‌کنی در زمینه وحدت اصولگرایان چه بود، خاطرنشان کرد: وی در جریان‌های ولایی مجاهد، مومن و همسو با نظام شیوخیت داشت و همه وی را قبول داشتند.

وی ادامه داد: آیت‌الله مهدوی‌کنی را همه فصل‌الخطاب و محور وحدت می‌دانستند البته من با جریانات غیرهمسو کار ندارم.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نقش مفید و موثر آیت‌الله مهدوی‌کنی در جریان اصولگرایی، خاطرنشان کرد: باید از توصیه‌های وی درس بگیریم و برای وحدت در جریان اصولگرایی استفاده کنیم چرا که شخصیت آیت‌الله مهدوی‌کنی شخصیت کم‌نظیری بود و جاذبه‌های خاص داشت.

وی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود جریان اصولگرایی پس از وی به مشکل می‌خورد اینگونه نیست اتفاقا توصیه‌ها و مرام وی چراغ راه آینده است چون وی الگو، استاد و مربی بود.

مقدم‌فر در پایان با بیان اینکه آیت‌الله مهدوی‌کنی در این سال‌ها به تربیت نیروی انسانی می‌پرداختند، خاطرنشان کرد: وی اهل تربیت و تعلیم بود و نباید نگران این موضوع باشیم چرا که یکی از آثار تربیتی وی دانشگاه امام صادق(ع) و مدرسه مروی است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *