موافقت با پذیرش رشته های تحصیلی هوش مصنوعی و مهندسی مواد در مقطع دکتری در دانشگاه سمنان


موافقت با پذیرش رشته های تحصیلی هوش مصنوعی و مهندسی مواد در مقطع دکتری در دانشگاه سمنان

پورتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه سمنان گفت: دفتر گسترش آموزش عالی با پذیرش رشته های هوش مصنوعی و مهندسی مواد در مقطع دکتری دانشگاه سمنان موافقت کرده است.

علی خیرالدین شامگاه یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل دانشگاه سمنان با بیان اینکه دفتر گسترش آموزش عالی با پذیرش رشته هوش مصنوعی و مهندسی مواد در مقطع دکتری دانشگاه سمنان موافقت کرده است، افزود: این دو رشته در دانشکده های مهندسی برق و کامپیوتر و مهندسی مواد و صنایع راه اندازی شده است.

وی اظهار داشت: دفتر گسترش آموزش عالی همچنین با ایجاد رشته مهندسی شهرسازی در مقطع کارشناسی نیز در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سمنان موافقت کرده است.

خیرالدین بیان کرد: رشته مهندسی شهرسازی در مقطع کارشناسی برای اولین بار در دانشگاه سمنان راه اندازی شده است.

وی یادآورشد: همچنین دانشگاه سمنان در دوره شبانه مقطع کارشناسی رشته های مهندسی برق، کامپیوتر، الکترونیک در سال تحصیلی جدید دانشجو پذیرش می کند.

رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه رشته مهندسی شهرسازی و مهندسی مکانیک با گرایش ساخت و تولید دوره‌های شبانه و روزانه دانشجو پذیرش می کنند، افزود: مقرر شده است در سال تحصیلی ۹۱ در این رشته ها اقدام به پذیرش دانشجو شود.

وی عنوان کرد: دانشگاه سمنان در حال حاضر با داشتن بیش از ۱۲ هزار دانشجو در ۲۲ رشته دکتری، ۸۰ رشته کارشناسی ارشد و۶۰ رشته در مقطع کارشناسی به یکی از دانشگاه های بزرگ ایران تبدیل شده است.

به گفته خیرالدین، دانشگاه سمنان با داشتن بیش از ۸۰۰ هکتار فضا، چهار پردیس با عناوین، پردیس فنی، پردیس علوم پایه، پردیس علوم انسانی و پردیس علوم و فناوری های نوین، ۱۹ دانشکده، ۹ گروه پژوهشی فعال، یک پارک علم وفناوری، مرکز رشد واحدهای فناور، ۲۸۰ عضو هیئت علمی ثابت به یک قطب علمی در کشور مبدل شده است.

هوش مصنوعی

 

مهندسی مواد

 

دکتری

 

دانشگاه سمنان


پورتال اخبار دانشگاهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *