موتوری با سرعت ۷۲۴ کیلومتر+تصاویر

موتوری با سرعت 724 کیلومتر+تصاویر

موتوری با سرعت ۷۲۴ کیلومتر+تصاویر

ممتازنیوز: یک موتورسوار انگلیسی، امسال قصد دارد برای اولین بار با موتورسیکلت جدید خود که از قدرت جت برخوردار بوده، رکورد سرعت زمینی موتورسیکلت‌ها را بشکند.

پروژه «جت ری‌اکشن» (Jet Reaction) «ریچارد براون» که با استفاده از یک موتور بالگرد ۹۳۰ کیلوواتی به عنوان نیروی محرکه ساخته شده و حالت پس‌سوزان در آن موجب تولید نیروی بیشتر نیز می‌شود، قرار است رکورد سرعت ۶۰۵ کیلومتر در ساعت موتورسیکلت Ack Attack Streamliner را که در سال ۲۰۱۰ ثبت شده، بشکند.
Ack Attack Streamliner از دو موتور سوزوکی استفاده کرده بود چرا که موتورهای جت بسیار سنگین و خطرناک هستند.
براون که با فاصله کمی در سال ۱۹۹۹ از ثبت رکورد با یک موتورسیکلت عادی باز مانده بود، امیدوار است که جت‌ری‌اکشن بتواند به رکورد سرعت ۷۲۴ کیلومتر در ساعت برسد. آزمایش این موتور در ماه ژانویه آغاز شده و قرار است رکوردهای سرعت آن به ثبت برسد.
استفاده خودروها و قایقها از موتورهای جت بزرگ برای ثبت رکورد سرعت یک امر معمول است. اما رکوردهای موتورسیکلتها تا کنون با موتورهای معمولی بوده چرا که نمی‌توان سنگینی موتور جت را بر روی یک چارچوب دو چرخ متعادل کرد.
براون با ساخت موتور بالگرد قصد دارد از ماه مارس به آزمایش دستگاه خود در انگلیس پرداخته و رکورد نهایی را در سال ۲۰۱۳ به ثبت برساند.


پرشین خودرو | RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ