موج نامه‌های مسموم در آمریکا

۲۷فروردین۱۳،

ساعتی پس از آنکه نامه‌ای مشکوک پیش از رسیدن به دست اوباما شناسایی شد و کنگره هم به سبب وجود یک بسته مشکوک تخلیه شد، گزارش‌هایی مبنی بر وجود نامه‌های مشکوک تازه، انتشار یافته است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، رسانه‌های مختلف خبری از موج نامه‌های مسمومی که برائ سناتورهای آمریکایی ارسال شده‌اند خبر می‌دهند.

ساعتی قبل کاخ سفید اعلام کرد بسته‌ای مشکوک برائ «باراک اوباما» ارسال شده، اما قبل از رسیدن به دست او شناسایی شده است. گزارش شده است که این بسته حاوی ماده مسموم «ریسین» بوده است.

صبح امروز هم گزارش شده بود که نامه‌ای محتوی «ریسین» برائ سناتور جمهوری‌خواه «راجر ویکر» ارسال شده است. خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گزارش کرد که پایین هر دوی این نامه‌ها امضایی با نام KC ثبت شده است.

«جف فلیک» سناتور ایالت «آریزونا» هم دیگر سیاستمداری است که گفته می‌شود دو نامه مشکوک دریافت کرده است.

شبکه راشاتودی هم گزارش داده که سناتور «کارل لوین» از ایالت میشیگان و سناتور «ریچارد شلبی» از ایالت آلاباما هم نامه‌های مشکوکی دریافت کرده‌اند.

روز چهارشنبه همچنین بخشی از ساختمان کنگره آمریکا به سبب شناسایی یک بسته مشکوک تخلیه شد و تیم‌های کشف و خنثی بمب در محل حضور یافتند.

هنوز مشخص نیست که بین این نامه‌ها و دو انفجاری که روز دوشنبه شهر «بوستون» را به لرزه درآورد و ۳ کشته بر جای گذاشت، ارتباطی وجود دارد یا خیر. «اف‌بی‌آی» در آخرین بیانیه‌اش این احتمال را رد نکرده، اما گفته است که فعلا نشانه‌ای بر وجود رابطه میان این دو مورد به دست نیامده است.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ