موزه بریتانیا رکوردشکنی کرد

۱فروردین ۱۳،

به گزارش خبرآنلاین، بیش از ۵۰ هزار بلیت نمایشگاه «زندگی و مرگ در پمپئی و هرکولانئوم» به فروش رفته است.
 
این رقم بالاتر از رکورد نمایشگاه‌های دیگر در پنج سال قبل در موزه بریتانیا است.

 

رکورد این نمایشگاه دو برابر رکورد قبلی است. سال ۲۰۰۸ نمایشگاه «هادرین: امپراتوری و جنگ» با ۲۴ هزار و ۱۲۰ بلیت پیش فروش رکوردشکنی کرده بود.

 

ممکن است با توجه به رشد روز افزون پیش فروش این نمایشگاه، نمایشگاه «پمپئی» موفق شود به رکورد ۱۵۰هزار بلیت پیش فروش «اولین امپراتوری: ارتش تراکوتا چین» در سال ۲۰۰۷ برسد.

 

این روزها گالری‌های دیگر لندن هم شاهد افزایش پیش فروش می باشند. «نمایش دیوید بووی» در«V&A» تا ۲۳ مارس ۶۷ هزار و ۶۱۱ بلیت پیش فروش داشته و اولین بلیت قابل پیش فروش برائ این نمایش ۱۱ ژوئن است.

 

صف خریداران بلیت گالری هِی‌وارد برائ نمایش «نور» حتی صبح‌ها نیز شلوغ است. ممکن است این اثر حتی نمایش «نور کور» آنتونی گورملی را که تابستان سال ۲۰۰۷ نزدیک به ۲۱۵ هزار بلیت پیش فروش داشت، پشت سر بگذارد. تعداد بلیت‌های پیش‌فروش شده برائ این نمایش تا کنون ۱۱۳ هزار و ۸۴۹ بلیت است.

 

نمایشگاه آثار مانه در «آکادمی سلطنتی» نیز با استقبال بسیاری روبرو شده و پیش از گشایش، ۴۰ هزار بلیت آن پیش فروش شده است. سال قبل نمایشگاه هاکنی در «آکادمی سلطنتی» نزدیک ۶۰۱ هزار بازدیدکننده داشت و احتمال می‌رود نمایشگاه مانه این رکورد را بشکند.

 

گاردین / ۲۵ مارس / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

۵۸۲۴۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ