موز ۲۴۰۰ تومانی در میادین تره بار/ دلیل افزایش قیمت انواع میوه

رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران با بیان اینکه نوسان قیمت دلار تاثیری در واردات موز نداشته است، گفت: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم موز در میدان مرکزی میوه و تره بار در حدود ۲۴۰۰ است.

 حسین مهاجران  درخصوص وضعیت واردات موزبا توجه به نوسان قیمت ارز در بازار اظهارداشت: باوجود اینکه قیمت ارز در کشور افزایش یافته اما همچنان واردات موز درحال انجام است.
وی افزود: باتوجه به اینکه دولت اقدام به تاسیس مرکز مبادلات ارزی کرده است، بعید به نظر می رسد که واردکنندگان موز نتوانند ارز مورد نیاز خود را برای واردات موز دریافت کنند.
رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران خاطرنشان کرد: اگر واردکنندگان هرکیلوگرم موز خود را با دلار ۲۵۰۰ تومانی خریداری کنند، قیمت تمام شده هرکیلوگرم موز با احتساب هزینه های جانبی درحدود ۲۲۰۰ تومان برآورد می شود.
به گفته وی، در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم موز در میدان مرکزی میوه و تره بار در حدود ۲۴۰۰ است که خرده فروشی‌های سطح شهر با احتساب سود ۳۵ درصدی آن را عرضه می کنند.
مهاجران در ادامه درباره قیمت نایلون سفید در بازار نیز گفت: هم اکنون قیمت هرکیلوگرم نایلون سفید نسبت به هفته گذشته ۵۰۰ تومان افزایش یافته است به طوری‌که درحال حاضر خرده فروشی‌ها هرکیلوگرم نایلون سفید را با قیمتی در حدود ۷۰۰۰ تومان به میوه فروشان عرضه می کنند که این مسئله در افزایش قیمت انواع میوه جات تاثیرگذار است.
۳۹۳۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ