موضع ایران، حمایت از آرمان فلسطین

جام جم آنلاین: علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (دوشنبه) با ماهر طاهر دبیر کل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین و هیات همراه دیدار کرد و در خصوص مسائل و تحولات منطقه و اوضاع فلسطین گفتگو و تبادل نظر نمود.

 به گزارش واحد مرکزی خبر ، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تاکید بر موضع راهبردی و اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرمان مقدس فلسطین و قدس شریف ابراز اطمینان کرد : بطور قطع با تحقق موج بیداری اسلامی در بین ملتهای منطقه و برآمدن حکومتهایی منبعث از خواست و اراده مردم مسلمان شاهد انزوای هرچه بیشتر رژیم صهیونیستی و برجسته شدن هر چه بیشتر و تقویت آرمان مقدس فلسطین در بین ملتها و دولتها خواهیم بود.

وی تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران به تحولات کنونی در سوریه از منظر جایگاه مهم این کشور در حمایت از مقاومت می نگرد و راه حل مسائل کنونی این کشور را به شکل سوری – سوری و بدون هرگونه مداخله خارجی و از طریق اجرای روند اصلاحات جاری و تحقق مطالبات مشروع و مسالمت آمیز مردم این کشور می داند که منجر به حفاظت جایگاه سوریه در جبهه مقاومت خواهد شد.

وزیر امور خارجه کشورمان بر هوشاری همه کشورها و ملتهای منطقه نسبت به توطئه های استبکار و صهیونیستها برای تحریف روند حقیقی تقابل جبهه اسلامی و عربی با دشمن صهیونیستی با دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی تاکید کرد و رمز پیروزی و سربلندی همه کشورهای منطقه از جمله ملت فلسطین را حفظ و تقویت انسجام و وحدت بین گروهها و طیفهای مختلف مردم در مقابل دشمن صهیونیستی دانست.

 ماهر طاهر دبیر کل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از روند تحولات جاری در منطقه بخصوص اوضاع داخلی فلسطین ، از نقش و موضع اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت همه جانبه سیاسی و معنوی از قضیه فلسطین تقدیر کرد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ