موفقیت فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم دریایی خرمشهر در آزمون دکتری ۹۱

۱۰م آذر ،

معاون آموزشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: در آزمون دکتری ۹۱ دانشگاه خرمشهر در معیار نسبت قبول‌شدگان به تعداد فارغ‌التحصیلان مقطع ارشد، موفق به کسب رتبه ششم در بین دانشگاه‌های کشور شد.

دکتر بابک دوست‌شناس درگفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، با بیان این مطلب افزود: ۱۴۷ فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ ارشد دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در آزمون دکتری امسال شرکت کردند و در نهایت ۲۱ نفر در دانشگاه‌های مختلف پذیرفته شدند.

وی با اشاره به کسب رتبه اول قبولی در آزمون دکتری از سوی دانشگاه صنعتی شریف، افزود: سازمان سنجش امسال برای اولین‌بار این رتبه‌بندی را اعلام کرده‌ است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر یکی از دلایل کسب این موفقیت را توجه دانشگاه به تحقیقات و فعالیت‌های پژوهشی و در کنار آن اهتمام به اجرای کامل برنامه‌های آموزشی دانست و تصریح کرد:‌ با توجه به این امر، هنگامی که دانشجویان فارغ‌التحصیل می‌شوند، پژوهشگران قابلی می باشند.

دوست‌شناس یادآور شد: اولین دوره ورودی‌های کارشناسی ارشد دانشگاه از سال ۷۲ پذیرش شدند که البته در آن زمان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر شعبه اقماری دانشگاه شهید چمران بود. پس از فارغ‌التحصیلی این دانشجویان و با پذیرش دانشجوی کارشناسی‌ارشد در سال‌های بعد، هر ساله فارغ التحصیلان دانشگاه در آزمون دکتری شرکت می‌کنند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ