میانگین مصرف روزانه بنزین کشور ۸٫۴ درصد افزایش یافت

۰۹ام بهمن ،

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور ۸٫۴ درصد افزایش یافت

میانگین روزانه مصرف بنزین کشور در هفته ابتدایی بهمن ماه همزمان با واریز سهمیه های بنزین ۴۰۰ تومانی کارت های هوشمند سوخت، ۸٫۴ درصد افزایش یافت و به ۶۳٫۶ میلیون لیتر رسید.

به نقل ازممتازنیوز، بر اساس آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در فاصله روزهای سی ام دی تا ششم بهمن ماه امسال، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور که هفته پیش از آن به ۵۸٫۶ میلیون لیتر رسیده بود، با ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر کاهش به ۵۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید.

براساس این گزارش مجموع مصرف بنزین کشور در هفته منتهی به ششم بهمن ماه امسال به ۴۴۵ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر رسید که این رقم نسبت به هفته پیش از آن (۴۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر)، ۳۴ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر (معادل ۸٫۴ درصد) افزایش نشان می دهد.

بیشترین مصرف بنزین کشور در هفته قبل مربوط به روز پنج شنبه (۵ بهمن) با ۶۹ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر و کمترین آن مربوط به روز جمعه (۶ بهمن) با ۵۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده است.

بر اساس آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف بنزین تهران در هفته قبل ۹۴ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر اعلام شده که نسبت به هفته قبل با ۸۵ میلیون لیتر، ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر (معادل ۱۰٫۹ درصد) افزایش یافته است و میانگین روزانه مصرف بنزین تهران در هفته قبل ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بوده است.

در ادامه این گزارش؛ مجموع مصرف بنزین سوپر کشور نیز در هفته قبل با میانگین روزانه ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر، به ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته قبل (۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر)، ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، معادل ۱۴٫۸ درصد افزایش یافته است.

سه شنبه ۱۰ بهمن   ۱۲:۴۹

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *