ناشناس‌ها اسرائیل را هدف گرفتند

۲۷ آبان ،

فضای سایبر > سایبر
هکرهای گروه ناشناس در واکنش به تهدید غزه توسط اسرائیل، مجموعه‌ای از حملات سایبری را آغاز کرده و با بمب‌باران اطلاعاتی، بعضی از پایگاه اینترنتی‌های اسرائیلی را به کلی از کار انداخته و بعضی از آنها را مختل کرده‌اند.

به گزارش تفسیری BBC، کمپین OpIsreal توسط تعدادی از هکرهای گروه ناشناس به منظور تلافی کردن حملات و تهدید‌های اسرائیل برای قطع ارتباطات غزه راه‌اندازی شده است. این حملات سایبری پس از آن آغاز شد که ارتش اسرائیل بخش دستاوردها و مدالها را به وب‌سایت خود افزود.

ناشناس‌ها انگیزه اصلی خود را تهدید‌های اسرائیل برای قطع تمامی سیستم‌های ارتباطاتی غزه اعلام کرده و آن را عبور از خط قرمز می‌دانند. این گروه بر روی وب‌سایت AnonRelations اعلام کرده ما ناشناسیم و هیچ‌کس تحت نظارت ما اینترنت را قطع نمی‌کند.

ناشناس‌ها به اسرائیل اخطار داده‌اند که حق قطع کردن تله‌کام و اینترنت را در غزه نداشته و باید هرچه زودتر به حملات نظامی‌اش به غزه پایان دهد و درصورتی که اسرائیل حملات خود را قطع نکند، با خشم کامل و لجام‌گسیخته ناشناس‌ها مواجه خواهد شد.

چند ساعت پس از این اخطاریه،‌ناشناسها لیستی از ۸۷ وب‌سایت را که ادعا شده بود طی حملات سایبری از کار افتاده‌اند را منتشر کرد. محتوی صفحه اصلی بسیاری از این وب‌سایت‌ها با صفحه‌ای حاوی شعاری در دفاع از غزه و فلسطین جایگزین شده بود. ناشناس‌ها همچنین بسته راهنمایی را ویژه مردم غزه فراهم آورده‌اند تا راه‌های جایگزین ارتباطاتی را به آنها نشان دهند.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ