ناظری شاهنامه خوانی می‌کند؛ چهار شب در تالار نمایشگاه بین‌المللی

۰۹م اسفند ،

موسیقی > کنسرت – ارکستر
شهرام ناظری خواننده شهیر موسیقی آوازی به همراه گروه فردوسی از نهم تا دوازدهم اسفند به مدت چهارشب روایت آوازی خود از داستان ضحاک در شاهنامه را در کنار بعضی قطعات خاطره انگیز برای مشتاقان موسیقی و صدای خود اجرا خواهد کرد.

به گزارش مهر فرید الهامی آهنگساز در توضیح جزییات برگزاری تازه‌ترین کنسرت گروه موسیقی فردوسی با آواز شهرام ناظری گفت: کنسرت این گروه موسیقی در دو بخش برگزار می‌شود؛ بخش اول این کنسرت به اجرای شاهنامه فردوسی در مقام‌های موسیقی باستانی تنبور اختصاص دارد.

more

 ناظری مرد شکستن بانگ های سخت؛ نگاهی به شاهنامه خوانی و روایت شوالیه آواز ایران از داستان ضحاک

وی در ادامه افزود: بخش اول این کنسرت با قطعه “نیایش” آغاز و پس از آن دوران پادشاهی ضحاک مطرح می‌شود و در ادامه به تولد فریدون به عنوان کاراکتری که برمی‌خیزد و ریشه ظلم را برمی‌کند و پس از آن قیام کاوه آهنگر مطرح می‌شود و در نهایت با نابودی ضحاک این بخش به پایان می‌رسد.

الهامی در ادامه با اشاره به بخش دوم این کنسرت گفت: “جنون عشق” اولین قطعه از بخش دوم این کنسرت است و در ادامه قطعه “دوش چه خورده‌ای” از آثار آهنگسازی شده توسط شهرام ناظری، سوز و گداز، من چه دانم، قفل زندان، مرا گویی، شیدا شدم، راست بگو نهان مکن و حلاج (شعری از شفیعی کدکنی) و همچنین بعضی دیگر از قطعات خاطره‌انگیزی که مخاطب با آنها خاطره دارد، اجرا خواهد شد.

این آهنگساز موسیقی ایران در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اعضای این گروه موسیقی در بخش تنبورنوازی گفت: مهراب اسرافیلی، فرنود الهامی، آرمان دکه‌ای و خود من به عنوان نوازندگان تنبور هستیم که در بخش اول از این اجرا مقام‌های تنبور را اجرا خواهیم کرد.

الهامی در پایان افزوذ: یونس پاک‌نژاد نوازنده کمانچه، صابر نظرگاهی نوازنده دیوان، سعید نائب‌محمدی نوازنده عود، شهریار نظری دف، فرهاد صفری نوازنده سازهای کوبه‌ای ابداعی از دیگر نوازندگان گروه موسیقی فردوسی می باشند که در این اجرا شهرام ناظری را همراهی می کنند.

تازه‌ترین کنسرت ناظری  از تاریخ ۹ تا ۱۲ اسفندماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.


RSS
منبع:همشهری آنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. فرهنگسرای ملل گفت:

    سلام .احتراما از شما دعوت میشود در سلسله نشستهای آزاد شاهنامه خوانی استاد شجا ع پور که روزهای سه شنبه از ساعت ۱۸ -۱۶ در فرهنگسرای ملل برگزار میگردد شرکت فرماییدپارک قیطریه . ۲۲۲۱۲۳۹۲

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ