نام نویسی ۲۰۰ هزار شهروند مشهدی در برنامه پزشک خانواده

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ دوشنبه ۸ آبان ۹۱،

دبیر ستاد اجرایی برنامه پزشک خانواده مشهد مقدس از نام نویسی بیش از ۲۰۰ هزار شهروند مشهدی در برنامه پزشک خانواده خبر داد .

به گزارش تفسیری گروه علمی باشگاه خبرنگاران؛ iبه نقل از وبدا دکتر براتعلی عرب نژاد اظهار داشت: از این تعداد ۱۵۰ هزار نفر در سامانه سلامت ایرانیان و بیش از ۵۰ هزار در کمیته امداد امام خمینی (ره) نام نویسی نموده اند.

وی با بیان اینکه برای نام نویسی از شهروندان ۴۰۰ پایگاه iبهداشتی درمانی و مراکز iبهداشتی در سطح مشهد در نظر گرفته شده است، خاطر نشان نمود: داوطلبان سلامت نیز iبه صورت چهره iبه چهره نسبت iبه اطلاع رسانی و نحوه نام نویسی اقدام می نمایند.

دبیر ستاد اجرایی برنامه پزشک خانواده با اشاره iبه اینکه بعضی از مراکز iبهداشتی درمانی از جمله مرکز iبهداشت دو و پنج iبه سبب اینکه در مناطق کم برخوردار قرار دارند با کمبود پزشک مواجه می باشند، خاطر نشان نمود: iبه همین منظور ستاد اجرایی برنامه پزشک خانواده از سیاستهای تشویقی از جمله افزایش سرانه اشخاص زیر پوشش برای پزشکانی که در این مناطق فعالیت نمایند در نظر گرفته است.

دکتر عرب نژاد با بیان اینکه نام نویسی از پزشکان و گروههای iبهداشتی درمانی برای شرکت در برنامه پزشک خانواده در پایگاه اطلاع رسانی سلامت ایرانیان همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: ‌پزشکان، پرستاران، کارشناسان مامایی، کاردانهای iبهداشت محیط ، خانواده و روانشناسان می توانند با مراجعه iبه پایگاه اطلاع رسانی سلامت ایرانیان iبه نشانی ۱۵۹۰٫IR نسبت iبه نام نویسی در این برنامه اقدام نمایند.

وی با اشاره iبه اینکه ‌پزشکان پس از نام نویسی ، با مراجعه iبه مراکز iبهداشتی درمانی برای عقد قرار داد iبه سازمانهای بیمه گر معرفی می شوند، خاطر نشان نمود: همچنین پرستاران و کارشناسان مامایی iبه منظور تکمیل کادر پزشک خانواده در پایگاهها با پزشک هر پایگاه قرارداد منعقد می نمایند.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *