نایب رئیس کمیسیون انرژی: واردات بنزین به نفع ماست

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

نایب رئیس کمیسیون انرژی: واردات بنزین به نفع ماست

نایب رئیس کمیسیون انرژی:
واردات بنزین به نفع ماست

پرشین خودرو: نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر به صرفه بودن واردات بنزین به کشور گفت که بنزین تولیدی در پتروشیمی‌ها می‌تواند به محصول گران قیمت‌تری تبدیل شود.

به گزارش ممتازنیوز، علی مروی با اشاره به اختلاف نظرها بر سر آلایندگی بنزین تولید داخل اظهار کرد: من فکر می‌کنم واردات بنزین برای ما بهتر است چراکه بنزینی که در پتروشیمی‌ها تولید می‌شود می‌تواند به محصول گران قیمت‌تری تبدیل شود لذا واردات بنزین به نفع ما خواهد بود.
معاون وزیر سابق نفت با اشاره به اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان در سالهای گذشته یاد آور شد: در آن زمان ما ناچار به تولید بنزین در داخل بودیم من خودم در دوران مسئولیتم پیگیر این موضوع بودم زیرا همان زمان هم برخی کارشناسان نفتی بر سر آلوده بودن یا نبودن بنزین‌های تولید داخل اختلاف نظر داشتند اما نهایتا ‌گفتند که بنزین تولیدی آلایندگی ندارد.
مروی بابیان این که بنزین تولید پتروشیمی‌ها درتهران توزیع نشده است، تصریح کرد: بنابراین آلودگی تهران ربطی به بنزین تولید داخل ندارد.
به گزارش ایسنا، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که آلودگی بنزین نمی‌تواند تنها عامل آلودگی هوا باشد، اضافه کرد: ماشین‌های غیر استاندارد حتی اگر بنزین یورو ۴ هم داشته باشند باز هم سوخت ناقصی خواهند داشت و تولید آلودگی می‌کنند.
وی در پایان با اشاره به اظهاراتی مبنی بر این که گفته می‌شود بنزن موجود در بنزین‌های تولید داخل از حد مجاز بیشتر است، تاکید کرد که با وجود این اختلاف‌نظرها و به صرفه بودن واردات، واردات بنزین به نفع ما خواهد بود.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ