نباید خودرو بااستاندارد ۲۰ سال پیش تولید، ولی مردم ملزم به رعایت معاینه فنی شوند

۲۹م دیماه ،
ممتاز نیوز:‌ رییس پلیس راهنمایی ورانندگی ناجا با بیان اینکه برائ استانداردسازی خودروها باید تولید، مصرف و مراکز معاینه فنی در کنار هم قرار گیرد، گفت: نباید خودرو بااستاندارد ۲۰ سال پیش تولید شود ولی مردم ملزم شوند هرسال آن را به معاینه فنی ببرند.

اسکندر مومنی در گفت‌وگو با خانه ملت، در مورد ضرورت کاهش سن معاینه فنی خودروها، افزود: تعیین سن ۵ سال برائ معاینه فنی خودروها قانونی است کە از سوی مجلس به تصویب رسیده، یعنی مجلس لایحه ای کە بر اساس آن معاینه فنی ۲ سال درنظر گرفته شده بود را به ۵ سال تغییر داد کە ما هم اکنون در حال اجرای آن هستیم.

رییس پلیس راهنمایی ورانندگی ناجا با تاکید بر اینکه معاینه فنی، نبود آلایندگی و ایمنی سه عامل در استاندارد بودن خودروها محسوب می‌شوند، تصریح کرد: برائ استاندارد سازی خودروها باید تولید، مصرف و مراکز معاینه فنی در کنارهم قرار گیرد.

مومنی ادامه داد: رعایت این سه عامل به این معنا است کە هم خودروی ایمن و با استانداردهای تازه تولید شود، هم کاربرها ملزم شوند کە خودروهای خود را به مراکز معاینه فنی ببرند و هم مراکز معاینه فنی خدمات مکانیزه کامل را ارائه دهند.

رییس پلیس راهنمایی ورانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، گفت: نمی‌توان گفت خودرو با کیفیت و استاندارد ۲۰ سال پیش تولید شود ولی مردم ملزم شوند هر سال آن را به معاینه فنی ببرند، بنابراین نیاز است این سه عامل یعنی معاینه فنی، نبود آلایندگی و ایمنی باهم در نظر گرفته شود.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *