نبرد شوالیه‌ها روی آب +عکس

boat-jousting

boat-jousting

حتما در فیلم های قدیمی مشاهده کرده اید که دو شوالیه برای نشان دادن قدرت جنگی خود سوار بر است و در حالی که یک نیزه بلند در دست دارند و با دست دیگر سپری را حمل می کنند به یکدیگر حمله کرده و کسی که پس از ضربه خوردن از روی اسب بیوفتد بازنده است. این جنگ ها که معمولا خونین بودند و یک طرف در آن کشته می شد به نظر از روی زمین برچیده شده اند.

در جنوب فرانسه جنگ های خونین شوالیه ها به سبکی جدید بازهم جان گرفته و مسابقات آن برگزار می شود. این نبرد که به قرون وسطا باز می گردند حالا توسط شوالیه های مدرن برگزار می شوند با این تفاوت که حالا به جای اسب از قایق استفاده می شود.

boat-jousting

در این نبرد دو جنجگجو که حتما باید در تیم آبی یا قرمز باشند، سوار قایق می شوند و بر روی یک لبه چوبی تعبیه شده قرار می گیرند. آن ها باید نیزه و سپر خود را به همراه داشته باشند. با شروع شدن نبرد پارو زن ها به سرعت کار خود را آغاز می کنند و قایق ها به هم نزدیک می شوند تا سرانجام جنگجویان ضربه نهایی را به هم وارد کنند.

فرانسوی ها اعتقاد دارند این نبرد ها کاملا بی خطر است و با نمونه قدیمی آن بسیار متفاوت است زیرا دیگر اسبی در کار نیست و کسی به قصد کشت حریفش را نمی زند اما هنوز هم گاهی اوقات نیزه ها از مسیر منحرف می شوند و صورت حریف را می شکافند. تا به حال این مسابقات کشته نداشته است اما همیشه شرکت کنندگانی هستند که دچار آسیب های بسیار شدید می شوند.

این نبرد یا مسابقه هر ساله در شهری به نام “Sète” برگزار می شود و شاخه های مختلفی با توجه به وزن و فرم بدنی شرکت کنندگان دارد. معمولا در نهایت تیم برنده کاپ قهرمانی شوالیه ای می گیرد.

boat-jousting

The post نبرد شوالیه‌ها روی آب +عکس appeared first on .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ