نتانیاهو در واکنش به انتقادات صهیونیست‌ها: ایران هنوز از خط قرمزی که کشیدم، رد نشده‌

۱۰اردیبهشت،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که هر سال با ابزار تازهی پشت تریبون سازمان ملل قرار می گیرد، این بار از یک بمب کارتونی برائ نشان دادن نگرانی تل آویو از برنامه هسته ای صلح آمیز ایران استفاده کرد.(ایــنــجــا)

حالا نتانیاهو در واکنش به انتقادات به وی گفت که ایران هنوز از “خط قرمز”ی که او برائ برنامه هسته‌ای‌اش ترسیم کرده،  عبور نکرده است.

آنگونه که ایسنا از آسوشیتدپرس نقل کرده است بنیامین نتانیاهو در نشست سازمان ملل در سپتامبر قبل گفت که ایران می‌تواند تا نیمه سال ۲۰۱۳ به این آستانه برسد!

هفته قبل آموس یادلین، رییس پیشین اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در کنفرانس کابینه در تل‌آویو گفت که ” ایرانی‌ها از این خط قرمز – که نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل کشید- عبور کرده‌اند.”

با این حال نتانیاهو بدون اشاره مستقیم به یادلین در نشست روز دوشنبه حزب “لیکود-بیتنو” گفت که فعالیت‌های هسته‌ای ایران همچنان با آستانه‌ ترسیمی او فاصله دارد.

وی گفت: ایران به برنامه هسته‌ای ادامه می‌دهد. هنوز از خط قرمزی که من در سازمان ملل ترسیم کردم عبور نکرده است اما به شکلی سیستماتیک در حال نزدیک شدن به آن است. نباید اجازه داد از آن عبور کند.

نتانیاهو ماه قبل نیز در آستانه آخرین دور مذاکرات ایران و ۶ قدرت جهانی از برگزاری مذاکرات انتقاد کرده بود.(ایــنــجــا)

مواضع و سخنان نتانیاهو دربارهٔ برنامه هسته‌ای ایران اخیرا مورد انتقاد واقع شده است. به گزارش روزنامه “اورشلیم پست” رییس پیشین موساد نیز بار دیگر از موضع وی در برخورد با ایران انتقاد کرد و گفته است که تهدیدهای این رژیم دربارهٔ حمله به ایران سبب شده است که این مساله از جهانی شدن به سمت منزوی شدن برود.

بنا بر این گزارش، میر داگان، رییس پیشین موساد روز یکشنبه در گفت‌وگویی با نیویورک تایمز گفت که بنیامین نتانیاهو، اول وزیر اسراییل (رژیم صهیونیستی) با جلب توجه جهان به احتمال حمله اسراییل به تاسیسات هسته‌ای ایران، به تلاش‌ها برائ پیشگیری از هسته‌ای شدن ایران صدمه زده است.

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ