نتایج آزمون های سلامت

۰۹م اسفند ،

نتایج آزمون های سلامت روانی رفتاری و تربیتی ۱۵۰ هزار نفر از دانش آموزان به مدارس اعلام گردید.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، رئیس اداره مشاوره تربیتی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با پشتیبانی و حمایت معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران، آزمون سلامت روانی رفتاری و تربیتی اجرا گردید و نتایج ۱۵۰ هزار نفر از دانش آموزان متوسطه و راهنمایی تهرانی اعلام شد.
آقای ابوالفضل رحمانی افزود: نتایج آزمون هر یک از دانش آموزان در پرونده های مجزا به طور محرمانه در اختیار مشاوران و مدیران مدارس قرار می‌گیرد.
وی گفت: نتایج آزمون سلامت روانی رفتاری و تربیتی دانش آموزان هر مدرسه نیز در اختیار مدیران ذیربط قرار گرفته کە بر اساس آن ، نیم رخ روانی هر یک از مراکز آموزشی مشخص شده است.
رحمانی افزود: پرسش های این آزمون در چارچوب ۲۸ مقیاس و شاخص روانی ، رفتاری ، تربیتی و فرهنگی طراحی شده است و بر اساس نتایج مدرسه ای این آزمون ، ضعف و قوت هر یک از مدارس در این شاخص ها مشخص است و مدیران مدارس برائ تقویت شاخص های ضعیف تر برنامه ریزی می کنند.
 وی ، دیدگاه و نگرش دانش آموز نسبت به خود و خدا ، ارتباط با مدرسه ، وقت مطالعه ، میزان تلاوت قرآن ، اوقا فراغت ،حمایت خانواده و دوستان،وصعیت مطالعه، رفتارهای زپرخطر، فعالیت های ورزشی فعالیت های مذهبی ، میزان کار با رایانه و … را بعضی از شاخص هایی برشمرد کە پرسش های آزمون سلامت روانی رفتاری بر اساس آن تنظیم شده است.
گفتنی است آزمون سلامت روانی رفتاری با حضور دانش آموزان متوسطه و ۴۰ درصد از دانش آموزان راهنمایی شهر تهران ، دیماه امسال برگزار شد.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ