نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ فردا اعلام می شود

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور روز شنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد امسال برای اطلاع از نتیجه آزمون خود می توانند از فردا، ۱۲ شهریورماه به پایگاه اینترنتی سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

‘سید جلال طباطبایی’ افزود: آن دسته از داوطلبان کارشناسی ارشد که اسامی آنها جزو پذیرفته شدگان این آزمون باشد باید از شنبه، ۱۸ شهریورماه برای ثبت نام به دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.

وی ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد امسال را بیش از ۸۳ هزار نفرعنوان کرد وگفت: براساس ظرفیت های اعلامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که در دفترچه انتخاب رشته آزمون درج شده است تعداد ۸۳ هزار و ۴۶۹ نفر از طریق این آزمون به دانشگاه ها راه خواهند یافت.

طباطبایی به راهیابی تعدادی از داوطلبان به مقطع کارشناسی ارشد از طریق تسهیلات استعدادهای درخشان و به صورت بدون آزمون اشاره کرد، یادآورشد: با احتساب دانشجویان استعداد درخشان و مازاد ظرفیت احتمالی، بیش از ۸۵ هزار نفر در دوره های کارشناسی ارشد امسال پذیرفته می شوند.

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال در نوبت صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه، ۲۶ تا ۲۸ بهمن ماه ۹۰ در حوزه های امتحانی ۴۴ شهرستان مختلف کشور برگزار شد.

تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۱۵ نفر برای شرکت در آ‍زمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ ثبت نام کرده بودند که از این تعداد، ۷۸۵ هزار و ۱۳ نفر در جلسه آزمون حاضر شدند.

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در خردادماه امسال حدود ۴۰ درصد داوطلبان این آزمون برای انتخاب رشته، مجاز شناخته شدند.

فراهنگ**۱۰۵۵

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۳۰۲۶۱۳


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ