“نتایج اولیه انتخابات برائ نتانیاهو بسیار ناامیدکننده است”

۳۰م دیماه ،

شبکه خبری الجزیره در گزارشی نتایج اولیه انتخابات در اسرائیل را برائ نتانیاهو بسیار ناامیدکننده دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه الجزیره گزارش داد: به نظر می‌رسد کە طرفداران ائتلاف حاکم صدای کمک‌خواهی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را نشنیدند یا به آن توجه نکردند و در نتیجه به طور کافی پای صندوق‌های رای حاضر نشدند. این نتایج برائ ائتلاف نتانیاهو کە اکنون در کنست ۴۲ کرسی دارد، بسیار ناامید کننده است زیرا اکنون ۱۲ کرسی را از دست داده کە این سبب می‌شود وارد ائتلاف‌هایی شود کە چه بسا تمایلی به آن ندارد.

بر اساس این گزارش، نتایج اولیه نشان می‌دهد، احتمال دارد نتایج نهایی انتخابات به نفع احزاب چپ و میانه‌رو تغییر کند بنابراین، گمانه‌زنی‌های متعددی دربارهٔ این کە کابینه آتی به چه شکلی خواهد بود، مطرح می‌شود.

شبکه بی.بی.سی عربی اعلام کرد بر اساس نظرسنجی‌ها، حزب اسرائیلی «کار» توانست در انتخابات کنست ۱۷ کرسی و حزب «خانه یهودی» ۱۲ کرسی را به خود اختصاص دهد.

در همین حال، شبکه پنج تلویزیون فرانسه گزارش داد: پنج میلیون اسرائیلی حق شرکت در انتخابات پارلمانی اسرائیل را دارند. لیکود، حزب نخست وزیر اسرائیل از شانس بسیاری برائ پیروزی در این انتخابات برخوردار است اما نتانیاهو ناگزیر است برائ اداره کشور با جناح راست افراطی ائتلاف تشکیل دهد.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ