نتایج اولیه تکمیل ظرفیت دکتری نیمه دوم آبان اعلام می‌شود

نتایج اولیه تکمیل ظرفیت دکتری نیمه دوم آبان اعلام می‌شود

نتایج اولیه تکمیل ظرفیت دکتری نیمه دوم آبان اعلام می‌شود

رییس سازمان سنجش از اعلام اسامی معرفی شدگان آزمون دکتری برای مصاحبه به دانشگاه‌ها در نیمه دوم آبان ماه خبر داد.

به گزارش راسخون به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ دکتر ابراهیم خدایی  با اعلام این خبر گفت:‌ پس از انجام مراحل مصاحبه اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری اعلام خواهد شد.

وی افزود: آغاز به تحصیل اغلب پذیرفته‌شدگان در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری خواهد بود.

ثبت‌نام بیش از ۲۰ هزار نفر در تکمیل ظرفیت آزمون دکتری

همچنین حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش از ثبت‌نام ۲۰ هزار و ۵۰۰ داوطلب در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری خبر داد.

وی با اشاره به شرکت ۲۰ هزار و ۵۰۰ داوطلب در مرحله تکمیل ظرفیت دومین دوره آزمون نیمه متمرکز دکتری، گفت: در این مرحله یک هزار و ۶۰۳ داوطلب جدید پذیرفته می‌شوند.

توکلی با اشاره به زمان آغاز تحصیل پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت، گفت:‌ نیمسال پذیرش دانشجو در هریک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه متناسب با امکانات و نظر دانشگاه یا موسسه محل قبولی، در اولین ترم تحصیلی ممکن خواهد بود.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: گزینش‌ نهایی‌ در هریک‌ از کدرشته‌های تحصیلی‌ اعلام شده در اطلاعیه مذکور که در سایت سازمان سنجش منتشر شده است، مطابق‌ شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون مذکور و اطلاعیه‌های قبلی آزمون‌ مذکور انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، آن دسته از داوطلبانی که در جلسه آزمون حاضر بوده و با توجه به کارنامه نتایج اولیه دارای نمره کل مثبت (بزرگتر یا مساوی یک) بودند به استثنای پذیرفته‌شدگان می‌توانستند با انتخاب حداکثر ۵ کد رشته محل در این مرحله شرکت کنند.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / دانشگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *