نتایج کامل هشتمین روز (شنبه) بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن

به گزارش ایرنا، رقابت های هشتمین روز بازی های المپیک لندن از ساعت ۱۱ شنبه به وقت تهران با برتری یک بر صفر تیم هاکی زنان استرالیا مقابل آفریقای جنوبی آغاز شد و با دیدار تیم های والیبال مردان برزیل و صربستان که از ساعت ۲:۱۵ بامداد یکشنبه آغاز شد و به برتری ۳ بر ۲ تیم برزیل انجامید، به پایان رسید.

در این روز ورزشکاران در ۲۳ رشته مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند که نتایج کامل این مسابقه ها به شرح زیر است:

** دوومیدانی

* ۱۰۰ متر مردان: سه ورزشکار از آمریکا، سه دونده از جامائیکا و نماینده بریتانیا به ترتیب در رده نخست گروه های اول تا هفتم قرار گرفتند.

* هفتگانه زنان: نمایندگان بریتانیا، آلمان و روسیه به ترتیب صاحب مدال های طلا، نقره و برنز شدند.

* پرش با نیزه زنان: نمایندگان روسیه، کوبا، آمریکا، آلمان، لهستان، آلمان، بریتانیا، فرانسه، آلمان، آمریکا، استرالیا و جمهوری چک به ترتیب با قرار گرفتن در رده های اول تا دوازدهم مجموع گروه های اول و دوم به مرحله نهایی صعود کردند.

* ۴۰۰ متر مردان: دونده های جمهوری دومینیکن، گرانادا، بلژیک، دو ورزشکار از باهاماس و نمایندگان استرالیا و بلژیک در رده نخست گروه های اول تا هفتم قرار گرفتند.

* سه هزار بامانع زنان: دونده آلمان و دو نمانیده از اتیوپی رده نخست گروه های اول تا سوم را کسب کردند.

* ۲۰ کیلومتر پیاده روی مردان: دو ورزشکار کشور چین مدال های طلا و برنز را به خود اختصاص دادند و نماینده گواتمالا صاحب مدال نقره شد.

* ۴۰۰متر بامانع مردان: ۳ ورزشکار از آمریکا و دونده های بریتانیا، پورتوریکو، جمهوری دومینیکن، ترینیداد و توباگو و جامائیکا به مرحله نهایی صعود کردند.

* پرتاب دیسک زنان: نمایندگان کرواسی، روسیه و چین به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را از آن خود کردند.

* ۱۰۰متر زنان: دوندگان جامائیکا مدال ها طلا و برنز را تصاحب کردند و مدال نقره به نماینده آمریکا رسید.

* پرش طول مردان: نمایندگان بریتانیا، استرالیا و آمریکا به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را کسب کردند.

* ۴۰۰متر زنان: ۳ دونده از آمریکا، ۲ ورزشکار از جامائیکا و نمایندگان روسیه، بوتسوانا و بریتانیا به مرحله نهایی صعود کردند.

* ۱۰هزار متر مردان: نمایندگان بریتانیا، آمریکا و اتیوپی به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را از آن خود کردند.

** بدمینتون

* دونفره مردان: تیم های چین و دانمارک با برتری مقابل مالزی و کره جنوبی به دیدار نهایی صعود کردند.

* دونفره زنان: نمایندگان چین، روسیه و ژاپن به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را از آن خود کردند.

* انفرادی زنان: دو بدمینتون باز چین مدال ها طلا و نقره را تصاحب کردند و مدال برنز به ورزشکار هندوستان رسید.

** بسکتبال مردان

گروه A: تونس۶۹ فرانسه۷۳ / لیتوانی۹۴ آمریکا۹۹ / نیجریه۷۹ آرژانتین۹۳

گروه B: روسیه۷۷ اسپانیا۷۴ / چین۵۹ برزیل۹۸ / بریتانیا۷۵ استرالیا۱۰۶

** والیبال ساحلی

* زنان: تیم های چین، ایتالیا، جمهوری چک و آمریکا به ترتیب مقابل تیم های روسیه، اسپانیا، برزیل و هلند به برتری رسیدند.

* مردان: تیم های برزیل، هلند، آلمان و آمریکا به ترتیب بر تیم های آلمان، سوییس، لتونی و روسیه غلبه کردند.

**بوکس مردان

* وزن ۴۹ کیلوگرم: نمایندگان چین، قزاقستان، ایرلند، هندوستان، روسیه، ترکیه، تایلند و بلغارستان با برتری مقابل حریفان خود، راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

* وزن ۶۴ کیلوگرم: ورزشکاران کوبا، ازبکستان، قزاقستان، ایتالیا، بریتانیا، مغولستان، استرالیا و اوکراین بر حریفان خود غلبه کردند.

* وزن ۸۱ کیلوگرم: نمایندگان کوبا، برزیل، ازبکستان، روسیه، قزاقستان، ایران (احسان روزبهانی)، اوکراین و الجزایر مقابل حریفان خود به برتری رسیدند.

** دوچرخه سواری

* اسپریت مردان: نمایندگان آلمان و مالزی در رده نخست گروه های اول و دوم قرار گرفتند.

* اومینیوم مردان: دو ورزشکار فرانسه و نمایندگان استرالیا، آرژانتین و بریتانیا تا پایان مرحله سوم در رده های اول تا پنجم قرار گرفتند.

تیمی تعقیبی زنان: تیم های بریتانیا، آمریکا و کانادا به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را به خود اختصاص دادند.

** شیرجه

* شیرجه نمایشی از سکوی سه متر زنان: نمایندگان اوکراین، استرالیا، سوئد، استرالیا، کانادا، مکزیک، دو ورزشکار آمریکا و نمایندگان کانادا، چین، ایتالیا و چین به مرحله نهایی صعود کردند.

** سوارکاری

* درساژ انفرادی: ۳۳ سوارکار از کشورهای مختلف بدون خطا به کار خود پایان دادند.

* درساژ تیمی: تیم های شیلی، کانادا، مکزیک، اوکراین، بریتانیا، استرالیا، عربستان سعودی، برزیل، فرانسه، آلمان، آمریکا، هلند، سوئد، سوییس و بلژیک به ترتیب در رده های اول تا پانزدهم قرار گرفتند.

** شمشیربازی

* تیمی سابر مردان: تیم های چین، کره جنوبی و آمریکا به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را کسب کردند.

** فوتبال مردان – مرحله یک چهارم نهایی

ژاپن۳ مصر صفر / مکزیک۴ سنگال۲ / برزیل۳ هندوراس۲ / بریتانیا۴ کره جنوبی۵

** هندبال مردان

گروه A: تونس۳۴ بریتانیا۱۷ / سوئد۲۹ آرژانتین۱۳ / ایسلند۳۰ فرانسه۲۹

گروه B: کره جنوبی۲۲ صربستان۲۸ / کرواسی۳۲ دانمارک۲۱ / مجارستان۲۲ اسپانیا۳۳

** هاکی زنان

گروه A: هلند۳ کره جنوبی۲ / ژاپن۱ بلژیک۱ / چین۲ بریتانیا۱

گروه B: استرالیا۱ آفریقای جنوبی صفر / آمریکا۲ نیوزلند۳ / آلمان۱ آرژانتین۳

** قایقرانی روئینگ

* یک نفره سنگین وزن مردان: نمایندگان جمهوری چک، دانمارک و استرالیا به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را از آن خود کردند.

* دونفره سبک وزن مردان: پاروزنان دانمارک، بریتانیا و نیوزلند به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را تصاحب کردند.

*دونفره سبک وزن زنان: نمایندگان بریتانیا، چین و یونان به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را به خود اختصاص دادند.

* چهار نفره مردان: پاروزنان بریتانیا، استرالیا و آمریکا به تریب مدال های طلا، نقره و برنز را کسب کردند.

** قایقرانی بادبانی

* کلاس لیزر (Laser) مردان: نمایندگان استرالیا، سوئد، نیوزلند، قبرس و برزیل در پایان مرحله دهم به ترتیب در رده های اول تا پنجم قرار گرفتند.

* کلاس RS-X زنان: قایقرانان رژیم اشغالگر قدس، فنلاند، اوکراین، کانادا و بریتانیا در پایان مرحله هشتم به ترتب رده های اول تا پنجم را کسب کردند.

* سه نفره کلاس Laser Radial زنان: هلند، چین، بلژیک، بریتانیا و فنلاند در پایان مرحله دهم به ترتیب رده های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

* دونفره کلاس ۴۷۰ مردان: ورزشکاران استرالیا، فرانسه، نیوزلند، بریتانیا و کرواسی در پایان مرحله ششم به ترتیب رده های اول تا پنجم را کسب کردند.

* سه نفره کلاس Elliott 6 زنان: تیم های هلند، آمریکا، فرانسه، استرالیا، سوئد، فنلاند، اسپانیا، روسیه و آمریکا مقابل حریفان خود به برتری رسیدند.

* دونفره کلاس ۴۷۰ زنان: ورزشکاران برزیل، ایتالیا، آرژانتین، هلند و نیوزلند در پایان مرحله چهارم در رده های اول تا پنجم قرار گرفتند.

* کلاس RS-X مردان: قایقرانان آلمان، هلند، بریتانیا، لهستان و فرانسه در پایان مرحله هشتم رده های اول تا پنجم را کسب کردند.

** تیراندازی

* تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان: ورزشکاران آمریکا، صربستان و جمهوری چک به ترتیب صاحب مدال های طلا، نقره و برنز شدند.

* تراپ زنان: نمایندگان ایتالیا، اسلواکی و فرانسه به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را کسب کردند.

** شنا

* ۵۰ متر آزاد زنان: شناگران هلند مدال های طلا و برنز را به خود اختصاص دادند و نماینده بلاروس صاحب مدال نقره شد.

* یک هزار و ۵۰۰ متر آزاد مردان: ورزشکاران چین، کانادا و تونس به ترتیب به مدال های طلا، نقره و برنز دست یافتند.

* چهار در ۱۰۰ متر مختلط انفرادی زنان: نمایندگان آمریکا، استرالیا و ژاپن به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را تصاحب کردند.

* چهار در ۱۰۰ متر مختلط انفرادی مردان: شناگران آمریکا، ژاپن و استرالیا به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را از آن خود کردند.

** پینگ پنگ

* تیمی مردان: تیم های کره جنوبی، ژاپن، سنگاپور و چین به ترتیب مقابل تیم های کره شمالی، کانادا، استرالیا و روسیه به برتری رسیدند و راهی مرحله دوم شدند.

* تیمی زنان: تیم های ژاپن، چین، سنگاپور و کره جنوبی به ترتیب مقابل تیم های آلمان، هلند، کره شمالی و هنگ کنگ پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

** تنیس

* انفرادی زنان: نمایندگان آمریکا، روسیه و بلاروس به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را از آن خود کردند.

* دونفره مختلط: تیم های بریتانیا و بلاروس به ترتیب با برتری مقابل نمایندگان آلمان و آمریکا به مرحله نهایی راه یافتند.

* دونفره مردان: تیم آمریکا به مدال طلا دست یافت و دو تیم از فرانسه مدال های نقره و برتز را از آن خود کردند.

* دونفره زنان: تیم آمریکا با برتری مقابل نماینده روسیه به دیدار نهایی صعود کرد.

** ترامپولین

* زنان: نماینده کانادا به مدال طلا دست یافت و دو ورزشکار از چین مدال های نقره و برنز را از آن خود کردند.

** ورزش سه گانه

* زنان: نمایندگان سوییس، قزاقستان و استرالیا به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را به خود اختصاص دادند.

** والیبال مردان

گروه A: بریتانیا صفر لهستان۳ / استرالیا۲ ایتالیا۳ / آرژانتین۳ بلغارستان۱

گروه B: آلمان۳ تونس صفر / روسیه۳ آمریکا۲ / برزیل۳ صربستان۲

** واترپلو مردان:

گروه A: مونته نگرو۱۲ رومانی۸ / مجارستان۱۷ بریتانیا۶ / صربستان۱۱ آمریکا۶

گروه B: کرواسی۱۱ استرالیا۶ / یونان۹ اسپانیا۱۱ / ایتالیا۹ قزاقستان۶

** وزنه برداری

* دسته ۹۴ کیلوگرم مردان: نمایندگان قزاقستان، روسیه و مولداوی به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را تصاحب کردند.

ورزشی**۷۵۳۷** ۱۹۱۷

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۶۱۳۶۹


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ