نتیجه اولین حضور جهانی فرنگی کاران بدون بنا

۰۲م اسفند ،

جام جهانی کشتی فرنگی- تهران : شکست سنگین برابر روس‌ها

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با شکست برابر روسیه در دیدار نهایی مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۳ – تهران به عنوان نایب قهرمانی این رقابتها دست یافت. تیم کشتی فرنگی ایران که در سال‌های ۲۰۱۰ در ارمنستان، ۲۰۱۱ بلاروس و ۲۰۱۲ روسیه عنوان قهرمانی این رقابتها را کسب کرده بود،در هر ۴ وزن اول باخت تا قهرمانی روسها قطعی شود . طالب نعمت‌پور و بشیر باباجانزاده دو برد ایران را رفم زدند و لی در نهایت روسها فینال را ۵-۲ از ایران بردند.

ممتازنیوز: دیدار نهایی رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۳ – تهران از ساعت ۱۸ امروز چهارشنبه در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار شد که تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان سه دوره قبل مسابقات با شکست ۵ بر ۲ برابر روسیه به عنوان نایب قهرمانی این رقابتها دست یافت.

تیم ملی کشتی فرنگی روسیه با برتری مقابل ایران قهرمان رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۳ تهران شد.

طالب نعمت پور اولین پیروزی ایران را مقابل روسیه کسب کرد

 طالب نعمت پور کشتی گیر لرستانی وزن ۸۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پنجمین کشتی دیدار نهایی پیکارهای جام جهانی سال ۲۰۱۳ تهران آلکسی میشین قهرمان جهان و المپیک ۲۰۰۸ پکن از روسیه را در دو تایم متوالی شکست داد.

در این مسابقه که عصر امروز (چهارشنبه) و لحظاتی پیش در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد، طالب نعمت پور در دو وقت مقابل کشتی گیر سرشناس تیم روسیه که عنوان های قهرمانی جهان و المپیک را در اختیار دارد، به پیروزی رسید. 

بشیر باباجانزاده دومین و آخرین پیروزی را رقم زد

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم بشیر باباجانزاده کشتی گیر مازندرانی دومین و آخرین پیروزی را رقم زد

تیم های ملی کشتی فرنگی روسیه و ایران با قرار گرفتن در صدر گروه های آ و بی مرحله مقدماتی به دیدار نهایی جام جهانی ۲۰۱۳ در تهران صعود کردند. 

در این پیکارها که از صبح روز سه شنبه آغاز شده و به صورت تیم به تیم برگزار می گردد، تیم های روسیه، بلاروس، بلغارستان، کره جنوبی و ارمنستان در گروه ˈآˈ و تیم های ترکیه، ایران، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و مجارستان در گروه ˈبیˈ رقابت کردند. 

تیم کشتی فرنگی ایران که در سال‌های ۲۰۱۰ در ارمنستان، ۲۰۱۱ بلاروس و ۲۰۱۲ روسیه عنوان قهرمانی این رقابتها را کسب کرده بود، نتوانست برابر روسیه انتظارات را برآورده کند و مقابل ۱۲ هزار تماشاگر مغلوب این تیم قدرتمند شد. شاگردان “کوگیا شویلی” با این پیروزی، به نوعی انتقام شکست در فینال دوره قبل این مسابقات در کشور خود را از ایران گرفتند.

نتایج کامل دیدار ایران و روسیه به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم:

محسن حاجی‌پور – بیک خان مانکی‌اف(برنده) (یک بر صفر، صفر بر یک، صفر بر ۲)

۶۰ کیلوگرم: 

عبدالمحمد پاپی – ایوان کویلاکف (برنده) (صفر بر ۳، ۲ بر صفر و صفر بر ۲)

۶۶ کیلوگرم:

افشین بیابان‌گرد – آدام کوراک (برنده) (۴ بر صفر، صفر – یک و صفر بر یک)

۷۴ کیلوگرم:

فرشاد علیزاده – رمان بالاسوف (برنده) (یک بر یک* و ۶ بر صفر)

۸۴ کیلوگرم:

طالب نعمت‌پور ۲ – الکسی میشین صفر  (یک بر صفر، یک بر صفر)

۹۶ کیلوگرم:

داوود نیل نیرنگ – نیکیتا میلینکف (یک* بر یک، ۳ بر ۵ و صفر بر ۲)

۱۲۰ کیلوگرم:

بشیر باباجانزاده – شوهرودی ایوبف (یک بر صفر و ۲ بر صفر)

سیدشمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد و دارایی و جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان ورزش کشور هم از جایگاه ویژه این دیدار را از نزدیک تماشا کردند.

تابناک


..
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ