نحوه برگزاری مناظره‌ های انتخاباتی کاندیداها

۲۵اردیبهشت،

رییس سازمان صداوسیما در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: اگر مناظره‌ای در زمان برگزاری انتخابات بین کاندیدا‌ها برگزار شود، حتما زنده خواهد بود و غیر زنده نیست.

ممتازنیوز: رییس سازمان صداوسیما در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: اگر مناظره‌ای در زمان برگزاری انتخابات بین کاندیدا‌ها برگزار شود، حتما زنده خواهد بود و غیر زنده نیست.

 سید عزت‌الله ضرغامی همچنین خاطرنشان کرد: ان‌شاالله بعد از اینکه شورای نگهبان نظر نهایی خود را در ارتباط با تایید کاندیدا‌ها اعلام کرد، صدا و سیما برنامه دقیق‌تر مناظرات انتخاباتی و دیگر برنامه‌هایش دربارهٔ انتخابات را اعلام خواهد کرد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی بر اینکه در حال حاضر بسته‌های خبری از سوی صدا و سیما پخش می‌شود و بعضی طرفداران کاندیدا‌ها معتقدند صدا و سیما در این ارتباط به صورت عادلانه این اقدام را انجام نمی‌دهد و بعضی از کاندیدا‌ها را تخریب می‌کند؟ گفت‌: سیاست رسانه ملی به هیچ وجه تخریب کسی نیست و در برنامه‌هایی که تاکنون داشته‌ایم سعی کرده‌ایم که این موضوع را رعایت کنیم و تخریب هیچ کاندیدا‌یی را دنبال نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: بمانند دو سه سال قبل برائ پرشور شدن انتخابات پیشرو، از مجموع اشخاص شاخصی که ثبت‌نام کرده‌اند برنامه‌های مختصری را پخش کرده‌ایم؛ چرا که تا پیش از آغاز تبلیغات منع قانونی وجود ندارد و در این بسته‌های خبری سعی کردیم که نقطه نظرات و دیدگاه‌های آنها را اعلام کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: بعد از اعلام نام رسمی کاندیدا‌ها و تایید آنها از سوی شورای نگهبان، صدا وسیما برنامه‌های خوبی دربارهٔ‌ی هر کدام از کاندیدا‌ها خواهد داشت. در این رابطه با حضور نمایندگان آنها براساس شماره در ارتباط نحوه پخش آن قرعه‌کشی می‌شود و جدول زمان‌بندی برنامه‌های نامزد‌ها برائ پخش در صدا و سیما مشخص می‌شود.

رییس سازمان صدا و سیما در پاسخ به این پرسش که صدا و سیما چه برنامه‌ای دارد تا حوادثی که در مناظره‌های انتخاباتی سال ۸۸ رخ داد بار دیگر تکرار نشود؟ گفت:‌ آیین نامه مربوط به چگونگی برگزاری مناظرات و برنامه تبلیغاتی رسانه ملی در ارتباط با انتخابات آماده شده است و در کمیته تبلیغات مستقر وزارت کشور به تصویب می‌رسد و بر اساس آن عمل خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ