نحوه گزینش و زمان انتخاب رشته آزمون دکتری

۲۱فروردین۱۳،

abdolvahed mirzazadeh-3-97.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش از اعلام نتایج اولیه سومین دوره آزمون نیمه‌متمرکز دکتری در روز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری روز دوشنبه از طریق پایگاه اینترنتی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، گفت: نتایج اولیه داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت و بر اساس ۸۰ درصد نمره کل آزمون و ۲۰ درصد معدل (میانگین وزنی معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه‌ای که این معدل تراز می‌شود) و با توجه به سهمیه داوطلب اعلام می‌شود.

وی با اشاره به امکان انتخاب حداکثر ۵۰ کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های امتحانی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، اظهارکرد: انتخاب رشته داوطلبان طی روزهای ۲۹ فروردین تا اول اردیبهشت ماه انجام می‌شود.

توکلی به معرفی داوطلبان به دانشگاه‌ها برای انجام مصاحبه در نیمه دوم اردیبهشت ماه، اشاره کرد و در خصوص زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۲، گفت: نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۲ نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه گزینش نهایی آزمون دکتری بر اساس ۵۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۵۰ درصد نمره مصاحبه انجام می‌شود، اظهارکرد: پذیرش نهایی داوطلبان از میان شرکت‌کنندگان بر اساس نتیجه آزمون کتبی، نتیجه مصاحبه، اولویت کد رشته محل‌های انتخابی و ظرفیت اعلام شده، انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش آزمون دکتری ۹۲ با شرکت ۱۷۶ هزار و ۱۸۵ داوطلب در ۹ گروه آموزشی و ۲۸۶ کد رشته امتحانی در دو نوبت روز جمعه ۱۸ اسفندماه برگزار شد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ