نرخ تورم باقی خودروهای داخلی ۵۲ تا ۶۰ درصد تعیین شد

۳۱اردیبهشت،

نرخ تورم باقی خودروهای داخلی ۵۲ تا ۶۰ درصد تعیین شد

به نقل از مشاور انجمن خودروسازان ایران، نرخ تورم باقی خودروهای داخلی از سوی بانک مرکزی و شورای رقابت بین ۵۲ تا ۶۰ درصد تعیین شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی«ممتاز» به نقل از ایسنا، داوود میرخانی رشتی اظهار کرد:‌ بانک مرکزی در اعلامی به شورای رقابت نرخ تورم باقی خودروهای داخلی که ارزبری بالایی دارند را بین ۵۲ تا ۶۰ درصد اعلام کرده است.

وی با بیان این‌که این در حالی است که حتی به نرخ ارز مبادله‌ای نیز میزان نرخ تورم این خودروها بیشتر از این مقدار خواهد بود، خاطرنشان کرد: نمی‌دانیم بانک مرکزی چگونه نسبت به این محاسبات اقدام کرده است زیرا به هیچ وجه با واقعیت‌های اقتصادی ایران همخوانی ندارد.

مشاور انجمن خودروسازان ایران معتقد است: در این شرایط اگر خودروسازان بخواهند عقلانی و براساس صرفه و صلاح اقتصادی عمل کنند تولید هیچ کدام از این خودروها با نرخ تورم اعلامی منطقی نخواهد بود.

وی افزود: اما اگر بنا باشد خودروسازان براساس مصالح عمومی و دستورات دولتی به تولید این خودروها ادامه دهند باید طبق قانون برنامه پنجم توسعه مابه‌التفاوت قیمت تمام شده با قیمت‌های تعیین شده از سوی دولت به آن‌ها بازگردانده شود.

میرخانی تصریح کرد: مشخص نیست در شرایطی که نرخ تورم خودروهای داخلی که ارزبری پایینی نیز دارند حدود ۵۰ درصد اعلام شده چگونه نرخ تورم خودروهای دارای ارزبری بالا بین ۵۲ تا ۶۰ درصد تعیین شده است.

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت   ۱۶:۲۶

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ