هزینه معاینه فنی خودرو با نرخ جدید در سال ۹۹

بر اساس مصوبه جدید هیئت دولت نرخ جدید معاینه فنی خودرو ها در سال ۹۹ ، تعیین شد که بر اساس آن، هزینه معاینه فنی خودرو سبک ۳۷ هزار تومان ابلاغ گردید.

هزینه معاینه فنی
هزینه معاینه فنی

ممتازنیوز: در مصوبه ای که به دست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده، تاکیدی در آن است که مراکز معاینه فنی باید از دریافت هر مبلغی بیشتر از نرخ های مذکور با توجه به لحاظ کلیه کسورات قانونی در انها خودداری کنند.

هزینه معاینه فنی در سال ۹۹

طبق اعلام مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران هزینه معاینه فنی خودرو سواری در سال ۹۹ مبلغ ۳۷۰ هزار ریال اعلام شده است.

همچنین هزینه معاینه فنی سایر وسایل نقلیه به ترتیب جدول زیر می باشد.

نوع ماشینتعرفه سال ۹۹
خودرو سبک بنزین سوز۳۷ هزار تومان
خودرو سبک دوگانه ‌سوز۳۷ هزار تومان
بازرسی چشمی خودرو سبک دوگانه ‌سوز۱۰ هزار تومان
خودروهای نیمه سنگین و سنگین۵۷ هزار تومان
موتور سیکلت۱۰ هزار تومان

شایان ذکر است بر اساس قانون جدید شرایط معاینه فنی خودرو ها در سال ۹۹ خودروهای تا ۴ سال ساخت نیازی به دریافت معاینه فنی ندارند

بر اساس مصوبه هیئت دولت، نرخ جدید معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت، تعیین و ابلاغ شده است که بر اساس آن، تست خودروهای سبک بنزین سوز و دوگانه سوز ۳۷ هزار تومان، بازرسی چشمی قطعات و تجهیزات گازسوز (بدون مخزن) ۱۰ هزار تومان، بازرسی چشمی مخزن ۱۲ هزار تومان، خودروهای سنگین گازوییل سوز ۵۷ هزار تومان، بازرسی چشمی قطعات (بجز مخزن) ۱۰ هزار تومان و بازرسی مخزن به ازا هر مخزن ۱۲ هزار تومان تعیین شده است.

هزینه معاینه فنی برتر

بر اساس اعلام ستاد مرکزی معاینه فنی تهران هزینه معاینه فنی برتر همان ۳۷ هزار تومان بوده و هیچ هزینه اضافه ای از متقاضیان دریافت نمیشود و فقط موقع انجام تست آلایندگی باید به صورت شفاهی از کارشناس مربوطه درخواست دریافت معاینه فنی برتر داده شود.

هزینه تست مجدد معاینه فنی

چنانچه خودرو به علت نقص فنی مردود در تست معاینه فنی مردود شود و نیاز به آزمایش مجدد آلایندگی یا سیستم ترمز و … داشته باشد، مالک خودرو پس از رفع نقص تا ۱۴ روز پس از مراجعه اول میتواند با پرداخت هزینه ۸ هزار تومان تست مجدد معاینه فنی را انجام دهد.

در صورتی که خودرو به علت عیوب ظاهری مانند روشن نشدن چراغ و یا سایر موارد در معاینه فنی مردود اعلام شود نیازی به پرداخت هزینه مجدد نیست و فقط کافیست پس از رفع نقص مجددا به صورت چشمی مورد بررسی قرار گیرد

تا این لحظه ۴نظر ثبت شده
 1. محسن گفت:

  یعنی هیچکس پیدا نمیشه جلوی این قبیل کلاه برداری ها رو بگیره

 2. حسین گفت:

  با سلام امروز معاینه فنی انجام دادم مورخ۱۹ اردیبهشت ۹۹مبلغ ۷۱۰۰۰تومان از من گرفتن در حالی که تست مخزن و سیستم گاز را از یک مرکز معتبر پارسال گرفتم و هنوز تا سال آینده مهلت داره حالا کجا باید شکایت کنم

 3. امیری گفت:

  سلام من معاینه یکدستگاه پراید را انجام دادم ۶۰هزارتومان گرفتند خواستم بدان با توجه به اینکه سال۹۷ معاینه کامل انجام دادم باز هم این مبلغ باید پرداخت کنم ضمنا پراید بنده دوگانه سوز کارخانه دو مخزنه می باشد.

 4. علی گفت:

  اگر این مجموعه منوط به مراکز معاینه فنی نبود بهتر میباشد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ