نرخ مالیات برای خانه‌های خالی، بالا‌تر از نرخ اجاره

نرخ مالیات برای خانه‌های خالی، بالا‌تر از نرخ اجاره

ایلنا: رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نرخ مالیات برای خانه‌های خالی، بالا‌تر از نرخ اجاره در نظر گرفته می‌شود.

مصطفی‌قلی خسروی در گفت‌و‌گو با ایلنا با بیان اینکه طرح مالیات بر خانه‌های خالی توسط کمیسیون اقتصادی مجلس در دست بررسی است، تصریح کرد: به منظور تشویق مالکان برای اجاره املاک خود، نرخ ملیات بالا‌تر از نرخ اجاره در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانه خالی در کشور وجود دارد، افزود: خانه‌های متروکه‌ای که در مناطق مختلف تهران انبار شده‌اند، باید تعیین تکلیف شوند.

خسروی اضافه کرد: همچنین املاکی وجود دارد که به دلایل مختلف از جمله عدم حضور مالکان آن‌ها در داخل کشور بلا استفاده مانده‌اند که باید مورد شناسایی قرار گیرند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور در خصوص راه‌کارهای شناسایی املاک خالی در کشور با اشاره به اینکه این موضوع در حال برسی است، گفت: مطمئن باشید با در نظر گرفتن مسائل مختلف، املاک خالی در کشور شناسایی می‌شوند.

وی افزود: البته پیشنهاد داده‌ایم به منظور شناسایی این املاک، برای تمامی املاک در سطح کشور کد اقتصادی تعریف شده و توسط نماینده‌های مالیاتی شناسایی شوند.

خسروی تصریح کرد: در صورت ارائه کد اقتصادی حتی معاملات مسکن با کد اقتصادی صورت می‌گیرد.

خرید و فروش‌های اینترنتی غیر مجاز است
خسروی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره چگونگی نظارت بر خرید و فروش‌هائ تبلیغاتی که از سوی افراد در فضای مجازی صورت می‌گیرد، با بیان اینکه خرید و فروش‌های اینترنتی بدون مجوز است، گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی دولت باید این موضوع را بررسی کنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پایان درباره وضعیت بازار مسکن خاطرنشان کرد: در حال حاضر تقریبا معاملات مسکن در رکود است و خرید و فروش‌ها انجام شده است.


JazabNews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ