نسبت شیوع ام اس در اشخاص با سنین پایین افزایش یافته است

۴ شنبه ۱۷ آبان ۹۱ lبه نقل از باشگاه خبر نگاران جوان در پرتال خبری ممتاز نیوز انتشار یافته است،

بر طبق تحقیقات انجام شده در کشورمان، در سالهای اخیر نسبت شیوع ام اس در اشخاص با سنین پائین lبه ویژه در دوران ابتدایی جوانی در مقایسه با دوران پس از آن افزایش یافته است.

علیرضا نیک سرشت، عضو هئیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفتگو با خبرنگار lبهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  اگر چه ایران در منطقه با ریسک پائین از نظر شیوع بیماری ام اس قرار دارد اما موارد این بیماری در سالهای اخیر در کشورمان، در مقایسه با بسیاری از کشورهای با ریسک پایین افزایش جدی تری یافته است.

وی با اشاره lبه اینکه شیوع ام اس در ایران حدود ۴۵ در ۱۰۰ هزار نفر است، اظهار داشت: در بعضی از مناطق کشور، شیوع ام اس بیش از ۸۰ در ۱۰۰ هزار نفر است در حالیکه در همین مناطق شیوع ام اس در چند سال قبل نصف بوده است.

نیک سرشت با بیان اینکه شیوع بیماری ام اس در سنین جوانی بیشتر است، تاکید نمود: بر طبق تحقیقات و بررسی های انجام شده در کشورمان، در سالهای اخیر نسبت شیوع ام اس در اشخاص با سنین پائین lبه ویژه در دوران ابتدایی جوانی در مقایسه با دوران پس از آن افزایش یافته است.

وی خاطر نشان نمود: با توجه lبه افزایش موارد ام اس در ایران در طی سالهای اخیر و همچنین افزایش موارد ابتلا lبه این بیماری در سنین جوانی و پائین تر از آن، توجه بیش از پیش lبه ام اس و کنترل سریعرس این بیماری بسیار ضروری خواهد بود./ح


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ