نظام پرداخت الکترونیکی ساماندهی می‌شود

۲۸ آبان ،

با راه اندازی سامانه پرداخت الکترونیک سیار (سپاس)، گام تازهی در جهتی راهبرد کلی سامان‌دهی نظام پرداخت الکترونیک کشور توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برداشته می گردد.
به گزارش تفسیری روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با اجرایی شدن این طرح ، بستر مناسبی جهت پرداخت الکترونیک از طریق گوشی تلفن همراه و نیز انواع کارت های خارج از شبکه بانکی (همچون کارت مترو و کارت سوخت) فراهم خواهد شد.
این گزارش تفسیری می‌ ‌افزاید:از جمله وجوه تمایز این سامانه بادیگر موارد مشابه ، می توان به اعمال کنترل های نظام ضدپولشویی، گزارش تفسیری از حجم نقد الکترونیک صادر شده در قالب کیپا (کیف پول الکترونیکی)‌ ، تهیه و به روزرسانی استاندارد تجهیزات و سیستم های مرتبط با کیپا، اعمال کنترل های کشف تقلب نظیر مسدودکردن حساب کیف پول و… اشاره کرد .
از دیگر مزایای راه اندازی سامانه سپاس، سازمان‌دهی فرآیند اخذ کارمزدها، تسویه مالی و اجماع ذینفعان است که با انجام کارشناسی های لازم در زمینه تعیین جایگاه هر یک از ذینفعان و بازیگران در سامانه ملی پرداخت همراه، صورت گرفته و به عنوان بخشی از آیین نامه به مالکان نقش در این عرصه ابلاغ خواهد شد.


iTanalyze.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ