نفوذ در امنیت تلویزیون‌های هوشمند

۱۹ام بهمن ،

فاوانیوز: هکرها اعلام کردند کە از یک مدل تلویزیون‌های هوشمند برائ تماشای هر آنچه کە در زندگی شما رخ می‌دهد استفاده کرده‌اند، این دسترسی با استفاده از دوربین و میکروفن‌های داخلی این تلویزیون‌ها فراهم شده است.

شرکت امنیتی «ریولن» مستقر در جزیره مالت با انتشار یافتن یک ویدئو نشان داده است کە چگونه محققان این شرکت موفق شده اند به تنظیمات تلویزیون‌های هوشمند از جمله اطلاعات ذخیره شده روی آن دسترسی پیدا کنند.

آنها در این ویدئو ادّعا کرده کە می توانند بدافزارهایی را برائ دسترسی به «روت» این تلویزیون ها فراهم کنند.

هکرها با استفاده از این بدافزارها می‌توانند از دوربین‌ها و میکروفن‌های داخلی تلویزیون‌ها برائ شنیدن و دیدن هرآنچه کە در مقابل تلویزیون قرار دارد، استفاده کنند.

درحالی کە این تلویزیون‌ها به اینترنت متصل می‌شوند در مقابل هکرهایی کە می توانند به این دستگاه و فایل‌های ذخیره شده بر روی آن دسترسی پیدا کنند آسیب پذیر می باشند.
«لوئیحی آریما» از بنیانگذاران شرکت «ریولن» اظهارداشت: راهی پیدا کرده است کە می‌تواند آدرس «آی پی» این دستگاه را دنبال کرده و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کرده تا کنترل هر دستگاهی را کە به آن متصل است را نیز در اختیار گیرد.

محققان این احتمال را مطرح کرده‌اند کە صاحبان این دستگاه‌ها کە از آنها برائ اینترنت گردی استفاده می کنند خود را در معرض چنین تهدیدهایی قرار می‌دهند. درحال حاضر دستگاه‌ها از سیستم‌های روشنایی تا تهویه هوا و کنسول‌های بازی‌های رایانه‌ای به عملکرد آنلاین خود متکی می باشند، اما سیستم عامل آنها اغلب از همان امنیتی برخوردار نیست کە دستگاه های دارای سیستم عامل‌های اپل و مایکروسافت به آن مجهز شده اند.

درحال حاضر شیوه این شرکت امنیتی در شرایطی کار می‌کند کە هکرها بتوانند به شبکه‌ای کە تلویزیون به آن متصل شده نفوذ کند و براساس پیش‌بینی‌های «آریما» خطر اصلی خطرهایی می باشند کە اشخاص و یا شرکت‌های خاصی را هدف می‌گیرند.

احتمال چنین آسیب‌پذیری‌هایی با افزایش تعداد مشتریان دستگاه‌های الکترونیکی مجهز به حسگر، دوربین و میکروفن نگران کننده است. آنچه اهمیت دارد دانش مشتری نسبت به چیستی دستگاهی است کە خریداری می‌کنند.

منبع: جام‌جم آنلاین

فاوا نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ