نقش بسیار مهم پدافند در جنگ‌های نوین

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ ۴ شنبه ۱۷ آبان ۹۱،

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: دکترین نظامی ایران تنها در زمینه پدافند و مقابله با تهاجم دشمن برنامه‌ریزی شده است و در این جهت ارتقای آمادگی‌های دفاعی در زمینه پدافند جنگ‌های نوین امری ضروری و حیاتی است.

به گزارش تفسیری حوزه دفاعی – امنیتی باشگاه خبرنگاران به نقل از سپاه نیوز؛ سردار حسین ظریف‌منش در آیین افتتاحیه پنجمین همایش سراسری پدافند جنگ‌های نوین با اشاره به جایگاه جنگ نوین در مقطع کنونی اظهار داشت: پس از وقوع جنگ دوم خلیج فارس، شاهد ظهور یک انقلاب در عرصه نظامی و جنگ‌ها بودیم که این انقلاب چهره تازهی از جنگ های هوشمند و نوین را نمایان نمود.

وی افزود: ارتقای توان لجستیکی، سازماندهی، هماهنگی، استفاده از ابزار و سلاح و وقت، توان انتخاب دقیق هدف و ضربه هوشمندانه به دشمن را می‌توان از مهمترین ویژگی‌های این انقلاب در عرصه نظامی دانست.

ظریف‌منش خاطرنشان نمود: در مقابل، گسترش فرهنگ مقاومت، ایثار و ایستادگی در برابر استکبار سبب جلوگیری از تأثیر روانی ناشی از این قدرت عظیم و جلوگیری از تسلیم ملت‌های جهان در برابر خواسته‌های نا به حق استکبار جهانی شد.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) تصریح نمود: امروز حتی کشورهای درجه ۲ و سه به لحاظ نظامی نیز به دنبال کسب قدرت از طریق روی آوری به شیوه‌های تازه جنگ نوین می باشند.

 وی با اشاره به دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: بر اساس آموزه‌های دینی و اعتقادی اسلام، جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه به دنبال تهاجم و استفاده از سلاح‌های نامتعارف و کشتار جمعی نمی باش.

ظریف‌منش ادامه داد: بر اساس این آموزه‌های دینی، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تنها در زمینه پدافند و حفظ موقعیت سرزمینی خود و مقابله با تهاجم دشمن برنامه ریزی و تلاش می‌کنند که در این جهت کسب آمادگی دفاعی پدافند جنگ‌های نوین امری ضروری و حیاتی است و سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری(مدظله) در خصوص لزوم آمادگی در پدافند ش. م.ر نیز مؤید همین موضوع است.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) با اشاره به بعضی الزامات در پدافند جنگ‌های نوین اظهار داشت: پالایش‌های علمی، کسب آمادگی‌های ذهنی و روحی، آمادگی تجهیزات و انجام پروژه‌های اندیشه‌ورزی و پژوهشی از الزامات کسب آمادگی در پدافند جنگ‌های نوین به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ش


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *