نقش رهنمودهای رهبری در مقابله با کرونا/لزوم اعمال محدودیت‌های جدی برای مهار کرونا

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به نقش راهگشای بیانات مقام معظم رهبری در مقابله با کرونا، گفت: فرمایشات ایشان همیشه برای ما راهگشا بوده است. در موارد پیشین هم ایشان با جدیت در مورد این بیماری صحبت کردند اما متاسفانه کسانی که باید به این صحبت‌ها عمل کنند متاسفانه در بخش اجرایی مشکل دارند.

دکتر پیام طبرسی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با استناد به آمار روزانه مبتلایان و جانباختگان کرونا می‌بینیم که در اوج بیماری هستیم و در چنین وضعیتی شرایط نمی‌تواند خوب باشد.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه تحرک جمعیتی می‌تواند آمار مبتلایان و جانباختگان به کووید۱۹ را افزایش دهد، تصریح کرد: اکنون مشکل اصلی این است که علاوه‌بر مسافرت‌ها، میهمانی‌ها و عروسی‌ها نیز مجددا برگزار می‌شود و این تجمعات سبب بدتر شدن وضعیت بیماری در کشور می‌شود آنهم در شرایطی که کرونا هنوز داروی اختصاصی ندارد.

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره نقش اعمال محدودیت‌ها در جلوگیری از گسترش بیماری در کشور، تصریح کرد: در صورتی که این محدودیت‌ها با جدیت اجرا شود شرایط بهتر خواهد شد، اما محدودیت‌های فعلی نیز چندان تفاوتی با گذشته ندارد و با این محدودیت‌ها به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید؛ ما نیاز به یک تعطیلی ۲ تا ۳ هفته‌ای داریم تا پیک بیماری کاهش یابد و آن زمان کم‌کم بازگشایی‌ها را با دقت انجام دهیم تا بیماری کنترل شود. اعمال محدودیت‌ها باید به گونه‌ای باشد که تاثیرات آن مشهود باشد.

وی با اشاره به بیانات روزهای اخیر مقام معظم رهبری در ستاد ملی مقابله با کرونا، افزود: فرمایشات ایشان همیشه برای ما راهگشا بوده است. در موارد پیشین هم ایشان با جدیت در مورد این بیماری صحبت کردند اما متاسفانه کسانی که باید به این صحبت‌ها عمل کنند متاسفانه در بخش اجرایی مشکل دارند.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *