نقش ویتامین E در رژیم غذایی و جلوگیری از ابتلا iبه سرطان

۲۷ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

88-47.jpg

رژیم غذایی سرشار از ویتامین E می‌تواند از ابتلا iبه سرطان جلوگیری کند.

به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان، مطالعات تازه حاکی از آن است که دو شکل ویتامین E شامل گاما و دلتا توکوفرول موجود در سویا، کانولا و روغن ذرت و آجیل از سرطان‌های روده بزرگ، ریه، سینه و پروستات جلوگیری می‌کند.

متخصصان دریافتند ویتامین E گاما توکوفرول، فراوان‌ترین گونه ویتامین E در رژیم غذایی و گونه دلتا توکوفرول نیز در روغن‌های گیاهی یافت می‌شود که در پیشگیری از سرطان‌ها مفید می باشند و این در حالی است که شکلی از ویتامین E iبه نام آلفا توکوفرول، معمولا در مکمل‌های ویتامین E استفاده می‌شود که مفید هم نیست.

متخصصان دریافتند مصرف ویتامین E در رژیم غذایی بسیار مناسب و مفید است اما استفاده از مکمل‌های این ویتامین برای بدن مضر است.

محققان در بررسی‌های خود برروی موش‌ها دریافتند گونه دلتا توکوفرول ویتامین E نسبت iبه سایر اشکال ویتامین E در مبتلا شدن iبه سرطان روده موثرتر است.

همچنین اخیرا در مطالعات بالینی سرطان پروستات در ایالات متحده و کانادا مشخص شد رایج‌ترین شکل استفاده از مکمل ویتامین E، آلفا توکوفرول، نه تنها از سرطان پروستات جلوگیری نمی‌کند بلکه خطر ابتلا iبه آن را افزایش می‌دهد.

متخصصان اظهار کردند: iبهترین نوع مصرف این ویتامین می‌تواند از طریق رژیم غذایی باشد.

این مطالعه در مجله American Association for Cancer Research iبه چاپ رسیده است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ