نمایندگان بدنبال پاسخگو نمودن بانک مرکزی می باشند

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ دوشنبه ۸ آبان ۹۱،

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نمایندگان مجلس با مطرح نمودن طرح استقلال بانک مرکزی از سیاست‌های دولت بدنبال پاسخگو نمودن بانک مرکزی می باشند.

محمدعلیپور نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس در گفتگو  با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، با اشاره iبه نظر برخی نمایندگان مبنی بر عملکرد مستقل بانک مرکزی از سیاست‌های دولت گفت: یکی از دغدغه‌های نمایندگان پاسخگو نبودن رئیس بانک مرکزی iبه مجلس است، که در جهتی پاسخگو نمودن مقامات این بانک نمایندگان خواهان استقلال بانک مرکزی از سیاست‌های دولت می باشند.

وی در ادامه تصریح نمود: این مسئله تاکنون بعنوان یک موضوع جدی مطرح بوده است، اما متأسفانه در دستور کار کمیسیون اقتصادی برای تدوین ساختار مهندسی قرار نگرفته است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تشریح مشکلات اقتصادی فعلی، اظهار داشت: در وضعیت فعلی اقتصادی قطعا بسیاری از نوسانات ارزی متوجه بانک مرکزی بوده و باید این نکته را مدنظر داشت که این بانک تحت سیاست‌های ریاست جمهوری قرار دارد.

علیپور در پایان مطرح نمود: طرحی توسط تعدادی از نمایندگان کمیسیون اقتصادی طراحی شده‌ است، و این طرح بدنبال پاسخگو نمودن بانک مرکزی خواهد بود، اما تاکنون موفق iبه ارائه آن نشده‌ایم.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ