نمایشگاه عرضه لباس اجتماع ‘پرنیا’ در دانشگاه های کشور برپا می شود

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی در دومین جلسه ستاد اجرایی بنیاد ملی مد و لباس بعد از بررسی طرح های پیشنهادی مسوولان بخش های مختلف، عنوان کرد: فراخوان دعوت از تولید کنندگان برای مناقصه حق امتیاز عرضه مدل های برتر جشنواره های فجر تا نیمه شهریور ماه اعلام شده و انتخاب ها صورت می گیرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در نظر داریم تا طرح پیشنهادی پرنیا مبنی بر ارائه لباس اجتماع ویژه دانشجویان بر اساس یک مجله تخصصی را از اول مهر ماه در ۸ دانشگاه تهران و ۵ دانشگاه کشور برگزار کنیم.

شاه آبادی تصریح کرد که بر اساس این طرح ، دانشجویانی که علاقمند هستند از پوشش های جدید و جذاب بنیاد ملی لباس استفاده کنند، می توانند در یک فضای ویژه دانشجویی با قیمت مناسب اقدام به تهیه این مدل ها کنند.

معاون امور هنری وزیر ارشاد خاطر نشان کرد: طرح پرنیا در واقع مدل کوچک شده غرفه عفاف و حجاب در نمایشگاه قرآن با تاکید بر ارائه لباس اجتماع ویژه دانشجویان است.

به گفته وی با استفاده از تجربه جشنواره فجر، پوشش مناسب فصل بهار سال آینده نیز به صورت یک نمایشگاه تخصصی در آبان ماه امسال برگزار می شود.

شاه آبادی توضیح داد: بعد از برگزاری این نمایشگاه اتحادیه اصناف و پوشاک طی سه ماه آخر سال اقدامات لازم برای روند تولید مدل های منتخب و ارائه آنها در بازار فروش محصولات فصل بهار انجام خواهند داد.

وی همچنین نحوه حضور ایران در نمایشگاه مد و لباس اسلامی در ترکیه را مورد بررسی قرار داد و بیان کرد: در این نمایشگاه از چادر در کنار دیگر پوشش های اسلامی ایرانی به عنوان نماد حجاب زنان مسلمان ایرانی بهره خواهیم برد.

معاون امور هنری وزیر ارشاد در پایان این جلسه از نزدیک در جریان روند تجاری سازی مدل های برتر جشنواره فجر قرار گرفت و ابراز امیدواری کرد تا هر چه سریعتر این مدل ها در دسترس عموم قرار بگیرند.

فراهنگ ** ۹۲۵۲**۱۵۸۸

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۶۱۸۵۷


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن