نمایشگاه عکس های بابک کاظمی در گالری راه ابریشم برپا می گردد

۲۱اردیبهشت،

˝گزارشی از دارسی˝ عنوان نمایشگاه عکس های بابک کاظمی است که از جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه در گالری راه ابریشم برپا می گردد.

به گزارش خبرنگار تجسمی هنرآنلاین؛ دارسی، فردی که لقبش ” پدر نفت خاورمیانه ” بود و از طریق نفت ایران به ثروتی بسیار و شهرتی جهانی رسید، هیچگاه در طول عمرش به خاورمیانه سفر نکرد و حتی یک بشکه نفت را با چشمان خود ندید. طی قراردادی که توسط دارسی و مظفرالدین شاه قاجار بسته شده بود، مالکیت نفت ایران به مدت ۶۰ سال به دارسی داده شده بود. علاقه و وابستگی وی به نفت به قدری بسیار بود که هنگام لغو قرارداد دارسی توسط شرکت نفت ایران و انگلیس گفت: “احساس می کنم که دارم سند فروش فرزندم را امضا می کنم.”

در این مجموعه بابک کاظمی با استفاده از طنز تلخ و همیشگی اش نام “گزارشی برای دارسی” را به عنوان اسم مجموعه عکس خود انتخاب کرد تا قصه غمناک نفت ایران را از قبل تا به امروز به روایت تصویر به دارسی و همه ی علاقه مندان به تاریخ نفت ایران نشان دهد.

سال قبل نیز ۱۸ عکس ازدو مجموعه آلیس در سرزمین ایرانی و شیرین و فرهاد تحت عنوان نقل قول در پانزدهمین جشنواره هنر اسلامی شارجه به نمایش گذاشته شد.

به گفته آزیتا قبائیان؛ بابک کاظمی عکاس خوبی است و آخرین نمایشگاه او چهار سال پیش در گالری راه ابریشم برپا شد او در چهار سال قبل در بسیاری از نمایشگاه هایی که در کشورهای امارات و شارجه حضور داشته و عکس هایش با اقبال خوبی روبرو شده است وقیمت پایه آثارش در حراج های خارج تا شش هزار دلار افزایش داشته است.

کاظمی؛ سال هاست که تمرکزرا درعکاسی برروی متون ادبی گذاشته است و قصد دارد که روایت های ادبی را درعکاسی بازسازی کند.

او با استفاده ازتکنیک کولاژ و عکاسی مستند به بازسازی متون ادبی می پردازد و در عکس هایش موتیف هایی از زندگی امروزی نیز به چشم می خورد.

آرش کاظمی متولد ۱۳۶۲ اهواز و دانش آموخته رشته گرافیک است و عکاسی را به صورت خودآموخته دنبال کرده است.
نمایشگاه عکس های بابک کاظمی تا ۱۰ خردادماه در گالری راه ابریشم برپاست.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از روز یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ و روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری راه ابریشم مراجعه کنند.

انتهای پیام/

۳۲/۳۲

 


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن