نمایندگان کشورهای عربی در سازمان ملل، پایان اشغالگری اسرائیل را تصویب کردند

نمایندگان کشورهای عربی در سازمان ملل روز دوشنبه پیش‌نویس قطعنامه فلسطین در خصوص پایان اشغالگری‌ رژیم صهیونیستی را تصویب کردند.
کد خبر: ۴۶۲۱۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی – ۰۹:۳۶ ۳۰ December 2014
در حالی که سفیر اردن در سازمان ملل پیش‌نویس اصلاح شده قطعنامه عربی را بین اعضای شورای امنیت توزیع کرده است، نمایندگان کشورهای عربی در سازمان ملل روز دوشنبه پیش‌نویس قطعنامه فلسطین در خصوص پایان اشغالگری‌ رژیم صهیونیستی را تصویب کردند.
به گزارش ممتاز نیوز به نقل از ایسنا، نمایندگان کشورهای عربی در سازمان ملل بعد از نشستی دو ساعته با اعلام حمایت خود پیش‌نویس قطعنامه‌ پایان اشغالگری‌ رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی را که در آن بر پایان اشغالگری ظرف مدت دو سال تاکید شده، تصویب کردند.
دینا قعوار، سفیر اردن در سازمان ملل بنا به درخواست تشکیلات خودگردان فلسطین پیش‌نویس اصلاح شده پایان اشغالگری را بین اعضای شورای امنیت توزیع کرد.
مفاد این پیش‌نویس به تعیین فلسطین به عنوان پایتخت دو کشور فلسطین و اسرائیل،‌ آزادی زندانیان فلسطینی، حل و فصل مسائل پیچیده از جمله مساله آب‌ها و به اضافه یک بند جدید در زمینه توقف عملیات شهرک‌سازی و دیوار حائل اشاره دارد.
در پیش‌نویس قطعنامه مذکور همچنین بر بازپس‌ گرفتن اراضی فلسطینی که از سال ۱۹۶۷ تاکنون در اشغال است و دعوت به حل مسالمت‌آمیز اختلافات در عرض یک سال تاکید شده است.
دینا قعوار در دیدار با جمعی از خبرنگاران در پایان نشستی که پشت درهای بسته برگزار شد، اعلام کرد: نسخه‌ای از پیش‌نویس این قطعنامه به شورای امنیت ارائه خواهد شد.
دینا قعوار افزود: پیش‌نویس قطعنامه فلسطینی دربرگیرنده مسائل اصلی است و مقامات اردن و فلسطین رایزنی‌هایی را درباره زمان مناسب تصویب پیش‌نویس انجام خواهند داد.
این درحالی است که منابع فلسطینی احتمال داده‌اند که رای‌گیری امروز (سه‌شنبه) یا فردا انجام شود.
بنا به گفته منابع دیپلماتیک، در صورتی که این قطعنامه توسط شورای امنیت تصویب شود، رژیم صهیونیستی باید به اشغالگری خود در اراضی فلسطینی پایان دهد.
دیپلمات‌های سازمان ملل همچنین اصلاحات امکان‌پذیر درباره پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که اردن ۱۸ دسامبر به نیابت از کشورهای عربی ارائه داده بود، مورد بررسی قرار دادند و به گفته یکی از دیپلمات‌ها به احتمال زیاد رای‌گیری درباره پیش‌نویس نهایی این قطعنامه به زودی انجام خواهد شد.
این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که طرح‌های این چنینی فلسطین در سطح بین‌المللی به هدف خود نمی‌رسد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ