نهاوندیان: بخشنامه بانک مرکزی غیرقانونی است/ مکاتبه نمودیم

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از ارانیکو در تاریخ سهشنبه ۱۶آبان۹۱،

چکیده: رئیس اتاق بازرگانی ایران و عضو شورای پول و اعتبار مبنی بر صدور بخشنامه تازه بانک مرکزی برای بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی با نرخ مبادله‌ای، گفت: این اقدام قانونی نمی باش و بر این اساس، مکاتباتی با بانک مرکزی صورت گرفته است.

محمد نهاوندیان در گفتگوی کوتاه با مهر با تائید خبر انتشار یافته در خبرگزاری مهر مبنی بر صدور بخشنامه تازه بانک مرکزی برای بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی با نرخ ارز مبادله‌ای، گفت: در این رابطه فعالان اقتصادی اعتراضات بسیاری داشته‌اند و مراتب اعتراض خود را به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران ارایه نموده‌اند.

وی افزود: تاکید ما بر این است که تعهدات پیشی باید میان بانک و تسهیلات گیرندگان محترم شمرده شود؛ چراکه بر هم زدن یکطرفه قراردادهای سیستم بانکی با فعالان اقتصادی، به اعتماد فی مابین لطمه می‌زند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران تصریح نمود: مجبور نمودن تسهیلات گیرندگان به بازپرداخت با نرخی متفاوت از آنچه که در قرارداها ذکر شده است، رفتارهای غیرمتعهدانه را تشویق می‌کند.

نهاوندیان اظهار داشت: در این رابطه اعتراض نموده‌ایم و امیدواریم که این فرآیند اصلاح شود. به هرحال، این موضوع در حال پیگیری است و نتیجه آن را اعلام خواهیم نمود. 

بانک مرکزی به تازگی بخشنامه‌ای را صادر نموده است که بر مبنای آن، اشخاصی که از حساب ذخیره ارزی وام دریافت نموده‌اند باید بازپرداخت را به نرخ مبادله‌ای انجام دهند. این بخشنامه بانک مرکزی، فعالان اقتصادی کشور را شوکه نموده است.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ