نوروز، به نقاط صفر مرزی سفر کنید!

۱فروردین ۱۳،

ایسنا: نقطه صفر مرزی مقصدی است که شهروندان می‌توانند از این پس به عنوان مقصد سفرهای خود انتخاب کنند.

سردار حسین ذوالفقاری، دربارهٔ ظرفیت‌های مرزبانی برائ پذیرش سفر به این مناطق، اظهارکرد: از جانب مرزبانی منعی برائ حضور مردم در مناطق مرزی وجود ندارد و البته باید توجه داشت که در بعضی از مناطق مرزی نیاز به هماهنگی وجود دارد.

وی با بیان اینکه اگر سازمان‌های مربوطه آمادگی پذیرش مسافران در نقاط مرزی را داشته باشند، ما نیز برائ ایجاد چنین فضایی، در خدمت آنان و شهروندان هستیم.

به گفته ذوالفقاری، اینکه مردم کشورمان از مناطق بکر و دیدنی مرز و زیبایی‌های منحصر به فرد آن بازدید کنند، امر خوبی است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به مناطقی از مرز که نیاز به هماهنگی برائ بازدید از آنها وجود دارد، تصریح‌کرد: در جاهایی که نیاز به هماهنگی وجود دارد، پیش‌بینی‌های لازم برائ آسایش و آرامش مردم انجام خواهد شد و اگر شهروندان این موضوع را اعلام کنند، ما نیز این آمادگی را داریم که پذیرای شهروندان در مناطق مرزی باشیم.

وی با بیان اینکه در بسیاری از مناطق شمالی و جنوبی کشور در حال حاضر امکان حضور شهروندان در مناطق مرزی به راحتی وجود دارد، گفت: به عنوان مثال در مرزهای جنوبی کشور مناطقی در نقاط صفر مرزی تحت عنوان «یادمان شهدا» وجود دارد که شهروندان می‌توانند به راحتی در آن حضور یابند.

ذوالفقاری از شهروندان خواست در صورتی که قصد سفر به نقاط مرزی را دارند، با مرزبانان مستقر در آن نقطه مرزی هماهنگی‌های لازم را انجام داده و در این مناطق حاضر شوند.

به گفته فرمانده مرزبانی ناجا، در سایر مناطقی که بحث امنیت مطرح است، مسافران می‌توانند با مراجعه به هنگ مرزی، هماهنگی‌های لازم برائ حضور در مرز را انجام دهند.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ