نوشیدنی‌هایی که شما را بیدار نگه می‌دارد

۲۸م آذر ،


این که فردی بخواهد از خواب اجتناب کند، برای بدن ضرر دارد، اما گاهی اشخاص برای انجام کارهای مهم مجبور به مبارزه با خواب می‌شوند…


زمانی که شما تا دیروقت مشغول انجام کارهای عقب افتاده و یا خواندن درس برای امتحان میباشید، صبح روز بعد برای برخواستن از خواب با مشکل مواجه خواهید بود. این که فردی بخواهد از خواب اجتناب کند، برای بدن ضرر دارد، اما گاهی اشخاص برای انجام کارهای مهم مجبور به مبارزه با خواب می‌شوند. در اینجا چند نوشیدنی را برای مبارزه ساده تر با خواب و داشتن خوابی کم‌تر و سبک‌تر به شما پیشنهاد می‌کنیم، البته توجه کنید که استفاده بیش از اندازه از این نوشیدنی‌ها اصلاً برای بدن و سلامت شما مناسب نیست.

شکلات داغ

 

شکلات داغ

نوشیدنی‌های شکلاتی به همراه شیر، به بیدار ماندن شما کمک می‌کند. دوپامین محرک قدرتمندی است که در اثر خوردن نوشیدنی‌های شکلاتی در بدن شما به وجود آمده و سبب از بین رفتن خواب آلودگی‌تان می‌شود. این نوشیدنی‌ها همچنین سبب افزایش شادی در روحیه شما خواهد شد.

آب سرد

آب سرد ارزان‌ترین، سالم‌ترین و به صرفه‌ترین راه برای شب بیداری می‌باشد. اگر قرار است یک شب طولانی را برای انجام کاری بیدار بمانید، می‌توانید یک بطری آب فوق‌العاده سرد در کنارتان قرار داده و بعضاً نیز گاهی کمی از آن را به صورت خود بپاشید. این روش ضد خواب سبب نیاز بیش‌تر شما به دستشویی رفتن نیز خواهد شد، که این مسئله نیز، از مسائلی است که به بیدار ماندن اشخاص کمک می‌کند.

قهوه

قهوه داغ، یکی از بهترین نوشیدنی‌های کافئین دار برای مشتاقان و علاقه‌مندان به بیداری در شب است. البته نوشیدن مداوم قهوه سبب واکنش مغز شما شده و اثر کم خواب کردن آن را از بین می‌برد و آن را صرفاً به یک نوشیدنی انرژی زا برای شما تبدیل می‌کند. قهوه نوشیدنی سالمی است که کالری بالایی نداشته و سبب افزایش وزن در شما نمی‌شود.

دوپامین محرک قدرتمندی است که در اثر خوردن نوشیدنی‌های شکلاتی در بدن

شما به وجود آمده و سبب از بین رفتن خواب آلودگی‌تان می‌شود

چای جینسینگ

این نوشیدنی با برندهای مختلف در بازار یافت می‌شود. البته باید توجه کنید که جملات تبلیغاتی بسیار مهم نیستند و مهم‌تر از آن‌ها هدف شما است. این چای انرژی شما را برای یک شب بی خوابی تأمین می‌کند اما مصرف مداوم آن، مانند نوشابه‌های انرژی زا، سبب بروز مقاومت بدن شما به اثرات آن خواهد شد.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع:

مطالب مرتبط:

توصیه‌های خواب آور تغذیه‌ای

غذاهایی که خواب را از چشمانتان می‌رباید

غذاهای خوشمزه برای بهبود خواب شبانه

بخور نخورهای خـواب

۷ خوراکی خواب‌آور

۴ قانون طلایی برای خوب خوابیدن

بی خوابی را با غذاها کم کنید

کم خوابی سبب پرخوری می‌شود

آلبالو برای بی خوابی مفید است


سایت موسسه فرهنگی تبیان > بخش تغذیه و آشپزی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ