نکات بهداشتی در رابطه با ابرو

۱۲ام بهمن ،

مهم ترین نکته برائ اصلاح ابروها این است کە هر روز و هر زمان کە جلوی آینه قرار می‌گیرید دست به ابروها نزنید چرا کە برداشتن پشت سر هم و زود به زود ابروها سبب نابودی ابرو خواهد شد……

زیبا ساختن ابرو می تواند تغییرات شگفت انگیزی در ظاهر و حالت چهره ایجاد کند. ابروانی کە شکل زیبایی دارند مانند قابی برائ چشم ها می باشند، درست مانند موهای آرایش کرده کە قاب چهره است و قاب عکس کە می تواند زیباساز یک نقاشی قشنگ باشد. اقراق نیست اگر بگوییم کە شکل ابرو می تواند به ظاهر شما جلوه دهد و یا جلوه آن را از بین ببرد.

از تیغ زدن ابرو اجتناب کنید زیرا علاوه بر زود در آمدن ابروها ، تارهای موی ابرو را کلفت‌تر کرده ، سبب شکستگی موهای ابرو در زیر پوست شده وموهای زیر پوستی ابرو را بسیار می‌کند و همچنین موها در خلاف جهت ابروها خارج خواهد آمد و به مرور جهت ابرو ها کاملاً به سمت پایین عوض خواهد شد و شما فرم اولیه ابروهایتان را کە به شکل زیبایی به سمت بالا شانه می‌شد از دست خواهید داد. نکات مهم دیگر عبارتند از:

نقطه آغاز، محل پایان و منطقه ای کە بلندترین نقطه ابرو در آن قرار دارد به درستی انتخاب و شکل صحیح و متناسب ابرو در مد نظر قرار گیرد.

ابروها را همیشه در همان جهتی کە می باشند (جهت رشد موها) بردارید یعنی به سمت بالا ومایل و هرگز با موچین موها را به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این خود در نا منظم شدن تارهای ابرو بسیار تاثیر خواهد داشت.

ابروها را به سمت بالا برس بکشید و با قیچی ابرو قسمت های اضافه آن را قیچی کنید. سپس روی شکل و کمان ابرو کار کنید. این کار را روز قبل از مهمانی انجام دهید چون آثار سرخی آن چندان زیبا نیست و همیشه شب هنگام ابرویتان را بردارید تا قبل از آغاز آرایش صبحگاهی آثار سرخی از اطراف ابرو محو شود.

یک پارچه لطیف گرم روی ابروی خود بکشید تا برداشتن ابرو آسانتر شود. موها را یک به یک و در جهت رویش مو بکشید و ابتدا از وسط ابرو (بالای بینی) آغاز تا به درد آن عادت کنید. چون این قسمت از پوست نسبت به پوست بالای چشم حساسیت کمتری دارد.

زیر ابرو را بسیار برندارید چون ظاهر عجیبی پیدا می کنید. ابروهایتان را بیش از حد برندارید چون به شما چهره متعجب میدهد. بهتر است انتهای ابرو را کوتاه نکنید تا ابرو طبیعی‌تر باشد. برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج انجام دهید. طبیعی بودن همیشه بهتر است لذا هرگز ابروهایتان را بیش از حد برندارید.

از موچین جنس خوب و دارای لبه های نازک، سرکج، دارای قسمت انتهایی زبر (که گرفتن مو با آن آسان تر است) و کیپ استفاده کنید تا به هنگام برداشتن ابرو موی ابرو را نشکند زیرا این کار ممکن است سبب عفونت شود

همیشه رنگ مداد ابرو را هماهنگ با رنگ موها و پوست انتخاب کنید. نوک مداد ابرو را قبل از هر استفاده تیز کنید. تکرار بیش از حد در مداد کشیدن هم راه دیگری است کە آن هم سبب ریزش شدید ابرو خواهد شد تاتو کردن ابرو در سنین جوانی برائ دختران جوان علاوه بر ریزش ابرو سبب می‌شود کە شما مدتها یک ابروی مصنوعی و زنانه و یک مدل داشته باشید و برائ تغییر آن دوباره دست به تاتو زده، پاک کنید تا مدل آن را عوض کنیدکه پاک کردن آن هم مشکلات بعدی را به دنبال خواهد داشت کە حتماً شما را از این بابت پشیمان خواهد کرد. پس بهتر است برائ پر نشان دادن ابروها و پر کردن جاهای خالی آن از سایه های ابرو کە در رنگهای مختلف وبا قلم مو همراه است استفاده کنید.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *