نکات خواندنی در مورد پارکت های چوبی

۲۵اردیبهشت،

چند وقتی است که در قسمتی از کف چوبی (پارکت چوبی) اتاق خانه‌ام، احساس می‌کنم پارکت‌ها لق شده اند …

فکر می‌کنم آنها دیگر در جای خود محکم نیستند. چه کنم؟

این مشکلی است که عمدتا به سبب عدم دقت کافی در چسباندن پارکت‌های چوبی به‌وجود می‌آید اما نگران نباشید. برائ حل این مشکل، ابتدا سعی کنید با استفاده از وسیله‌ای مناسب پارکت‌ها را از کف اتاق برداشته و در جای خشکی قرار دهید. سپس باید زیر آنها را تراشیده تا آثار چسب قبلی از آنها پاک شده و سطح زیرین آنها یکدست شوند. سپس این کار را با کف اتاق هم انجام دهید و در اینجا به جهت سختی کف اتاق بهتر است از سوهان نوک‌تیز یا اشیایی از این دست استفاده کنید. پس از پاک کردن کف اتاق، ابتدا پارکت‌های هر بخش را در ذهن خود بچینید تا به هنگام چسباندن، گیج نشوید، سپس پشت تکه‌های پارکت را یک‌به‌یک به چسب مخصوص آغشته کرده و در محل خود قرار دهید.

برای محکم چسبانیده شدن از یک چکش لاستیکی یا وسایل مشابه استفاده کنید تا به پارکت چوبی لطمه‌ای جدی وارد نشود. تمامی پارکت‌ها را به همین روش چسبانده و در پایان با استفاده از یک دستمال تمیز، آثار چسب اضافی را از گوشه و کنار پارکت‌ها پاک کنید.

برای اینکه نتیجه کار خوبی داشته باشید، سعی کنید تا ۲۴ ساعت از این نقطه عبور نکنید. در ادامه خواهید دید که مشکل شما برائ همیشه حل شده است. سعی کنید هرازچندگاهی پارکت‌ها را با روغن مخصوص جلا دهید. این کار بر عمر پارکت‌های چوبی و زیبایی منزل شما می‌افزاید.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ