نیومزدا، ماکسیما و تیانا دوباره گران شد

۲۲م آذر ،

کمیته خودرو در تداوم سیاست‌های موافقت با افزایش قیمت خودروهای داخلی، این بار با افزایش قیمت بعضی از مدل‌های خودروهای تولیدی گروه بهمن و پارس خودرو موافقت کرد.

به گزارش «عصرخودرو»، گرانی دلار در داخل کشور، بهانه‌ای را به دست خودروسازان داده است تا بدون افزایش کیفیت و به بهانه افزایش قیمت ارز و واردات بعضی از قطعات خود، قیمت را روز به روز افزایش دهند و تقاضاهای بسیاری را راهی کمیته خودرو برای افزایش قیمت کنند.
این در شرایطی است که قیمت خودروهای داخلی در بازار در چند ماه قبل مرتب افزایش پیدا کرده است و اما خبری از افزایش کیفیت یا شرط و شروط‌های دولتی برای افزایش کارایی و کیفیت این خودروها در اختیار نیست. این در شرایطی است که با کاهش قیمت دلار و دیگر انواع ارز در بازار، چند روزی است که بازار خودروهای خارجی به لحاظ قیمت رو به آرامش گذاشته است.
اما اگر قیمت ارز در کشور پایین آید و بازار رو به آرامش نهد، اما خودروسازان حاضر نیستند که تخفیفی در قیمت‌های خود دهند و همچنان بر افزایش قیمت خود پافشاری می‌کنند.
البته اشکال دیگر هم به اعضای کمیته خودرو برمی‌‎گردد که متاسفانه اطلاع‌رسانی دقیقی در این رابطه ندارند و بازار را در فضایی گنگ و غیرشفاف قرار داده‌اند، به این معنا که مشخص نمی‌شود آیا افزایش قیمتی که بعضی از نمایندگی‌های خودرو در بازار دارند، با هماهنگی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و کمیته خودرو بوده است یا خیر، این افزایش قیمت خودسرانه صورت می‌گیرد.
حال هم کمیته خودرو با افزایش قیمت ۴ مدل خودرو از گروه بهمن و پارس‌خودرو موافقت کرده است و قیمت‌های تازه را نیز اعلام نموده است. اما تلاش خبرنگار مهر برای تماس با حداقل یکی از اعضای کمیته خودرو بی‌نتیجه مانده است.
                                                                                                          جدول قیمت تازه ۴ مدل خودرو با موافقت کمیته خودرو

نام شرکت

نام محصول

قیمت

گروه بهمن

سواری نیومزدا سدان تیپ۳

۹۵ میلیون تومان

پارس خودرو

ماکسیما اتوماتیک

۸۵ میلیون تومان

پارس خودرو

تیانا مدل hight

۱۰۹ میلیون تومان

پارس خودرو

تیانا مدل mid

 ۱۰۳ میلیون تومان

 

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ