هاشمی‌رفسنجانی:اصلاح روابط با کشورها، تولید داخلی را رونق خواهد بخشید

خبرگزاری آریا – رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اگر آنچه ایشان به درستی و کارشناسانه به عنوان حمایت از تولید، کار و سرمایه ایرانی اعلام کردند، توسط قوای سه‌گانه به صورت جدّی دنبال شود بخش اعظم مشکلات کشور برطرف خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری آریا ، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای خانه کارگر و نمایندگان تشکّل‌های کارگری با تبریک روز جهانی کارگر به کارگران کشورمان، اعلام ۱۱ شهریور به عنوان «روز جهانی کارگر» را یکی از تصمیمات خوب سندیکاهای جهانی کارگران خواند و افزود: تعیین روز کارگر، اقدام عاقلانه‌ای در جهت احترام به این قشر عزیز و نشان‌دهنده تأثیر بی‌بدیل کارگران در جامعه بین‌المللی است.
وی با گرامی‌داشت روز معلم و سالگرد شهادت استاد مطهری، دو قشر کارگر و معلم را وسیع‌ترین اقشار جامعه خواند و تصریح کرد: این دو قشر از اقشار زحمتکش، کم‌توقع و حامی نظام بوده و هستند و اگر بتوانیم آنان را راضی نگه داریم، بخش بزرگی از جامعه را با نظام همراه کرده‌ایم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جلب رضایت معلمان و کارگران را سخت ندانست و گفت: معلم و کارگر علی‌رغم اینکه درتاریخ معاصر کشور تأثیر بی‌بدیلی بر تحولات کشور داشته‌اند، اما هیچ‌گاه زیاده‌خواه نبوده و روحیه استکباری نداشته‌اند.
هاشمی‌رفسنجانی عمق نجابت کارگران را تحمل مشکلات در عین محق بودن خواند و با بیان معضلات اصناف گوناگون کشور، به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اگر آنچه ایشان به درستی و کارشناسانه به عنوان حمایت از تولید، کار و سرمایه ایرانی اعلام کردند، توسط قوای سه‌گانه به صورت جدّی دنبال شود بخش اعظم مشکلات کشور برطرف خواهد شد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهمترین داروی آلام امروز کشورمان را تولید خواند و با اشاره به دو محور اساسی «کار و سرمایه ایرانی» تأکید کرد: آنچه پس از جنگ اتفاق افتاد، محور قرار گرفتن تولید با آماده‌سازی زیربناها و جلب سرمایه‌های داخلی و خارجی به همراه گسترش روابط با سایر کشورها بود که از نتایج آن نیز افزایش چشمگیر تولید، رونق اقتصاد و رسیدن به خوداتکایی در بسیاری از بخش‌های کشاورزی و صنعتی بود.
هاشمی‌رفسنجانی پیاده‌سازی محورهای سه‌گانه شعار امسال را سخت ندانست و با اشاره به وجود تجربه‌های مفید سه دهه گذشته و داشتن مدیران، متخصصان و نیروی انسانی مستعد گفت: اصلاح روابط با سایر کشورها باعث جلب سرمایه‌های سرمایه‌گذاران خارجی و نیز ایرانیان خارج از کشور خواهد شد و این خود تولید داخلی را بیش از پیش رونق خواهد بخشید.
رییس مجمع تشخیص مصحلت نظام، دستگاه اجرایی را خط مقدم تحقق و عملی ساختن شعار امسال خواند و با تأکید بر لزوم همکاری همه قوا در شروع هر چه سریع‌تر مقدمات اصلاح اقتصاد و رونق تولید گفت: دادن مقرری به افراد و خانواده‌ها راهگشای معضلات اقتصاد و تولید کشور نیست و حتی خود بعد از مدتی به معضل بزرگ اقتصاد که گسترش بیکاری و بی‌عاری خواهد بود، مبدل خواهد شد.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ