هجوم آمریکایی‌ها به نمایشگاه اسلحه و خرید بی‌سابقه سلاح

۱۴م دیماه ،

the sun.jpg

در حالی که تنها چند هفته از کشته شدن کودکان بی‌گناه در مدرسه سندی هوک اایالت کنتیکت آمریکا می‌گذرد صدها تن از آمریکایی‌ها ساعت‌ها مقابل در یک نمایشگاه اسلحه صف کشیدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نوشته روزنامه سان، صدها آمریکایی هوادار سلاح‌های گرم با هجوم به یک نمایشگاه اسلحه اقدام به خرید سلاح‌های مرگبار کردند.

با وجود آنکه تقاضاهای گسترده‌ای در آمریکا برای ممنوع کردن فروش سلاح‌های تهاجمی نظیر سلاحی که در کشتار مدرسه سندی هوک استفاده شد مطرح شده اما فروشندگان حاضر در نمایشگاه اسلحه در شهر چانتیلی در ایالت ویرجینیا از رکوردهای بی‌سابقه فروش سلاح خبردادند.

یک فروشنده سلاح شرح داد که چطور شرکت وی تنها در یک ساعت ۱۲ سلاح مدل AR-15 ، سلاح استفاده شده از سوی عامل کشتار چند هفته پیش کودکان آمریکایی فروخته و این رکود را باور نکردنی خوانده است.

در نمایشگاه اسلحه ملی واقع در مرکز نمایشگاهی دالس در ایالت ویرجینیا مهمات، سلاح‌های نیمه اتوماتیک و مسلسل نیز فروخته می‌شد.

برخی از فروشندگان عنوان داشتند که تنها در عرض چند ساعت کل محموله‌ای را که برای آخر هفته در نظر گرفته بودند فروخته‌اند و در این میان سلاح‌های نیمه اتوماتیک و خشاب‌های ۳۰تایی از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار بودند.

یکی از این فروشندگان اسلحه گفت: روز جمعه شلوغ‌ترین روزی بود که ما تاکنون داشته‌ایم و در این روز پنج ساعت کاری داشتیم.

وی افزود: ما با میانگین فروش ۸ / ۱ سلاح در دقیقه محصولات خود را فروختیم.

بسیاری از مشتریان این نمایشگاه ساعت‌ها در مقابل در صف کشیده بودند تا اولین کسانی باشند که در نمایشگاه اقدام به خرید می‌کنند.

گمان برده می‌شود که این تقاضای گسترده برای خرید سلاح به سبب نگرانی از طرح قوانین تازه به منظور ممنوع شدن تولید سلاح‌های قدرتمند و خشاب‌های ظرفیت بالایی که در کشتار شهر نیوتاون استفاده شد باشد.

یکی از مشتریان این نمایشگاه اظهار داشت: آنچه که مردم انجام می‌دهند این است که چیزی را که مدت‌ها قصد خرید آن را داشته‌اند بخرند با توجه به اینکه ممکن است بعدا خرید آن سخت‌تر و یا قیمت آن بیشتر باشد.

این افزایش فروش اسلحه در راستای گرایش گسترده مردم آمریکا به خرید سلاح است در حالی که چندی پیش یک شرکت فروش مهمات آمریکایی به نام براونلس فاش ساخت که در عرض سه روز به اندازه سه سال خشاب‌های مربوط به سلاح AR-15 را فروخته است.

در نمایشگاه اسلحه در ایالت ویرجینیای آمریکا قیمت‌ها افزایش شدیدی داشت و سلاح‌هایی که معمولا قیمت آنها ۹۲۰ پوند بوده با دو برابر قیمت فروخته می‌شدند. آنچه که بیش از همه جای نگرانی داشت مجاز بودن حضور کودکان و نوجوانان در این نمایشگاه سلاح بود درحالی که بسیاری از حاضران در این نمایشگاه طومارهایی را تحت عنوان “دیگر کنترل اسلحه نمی‌خواهیم” و ” مقامات مدارس را مسلح کنید ” امضا کرده بودند.

با وجود این بعضی از اعضای گروه‌های مخالف سلاح در آمریکا نیز در خارج از این نمایشگاه دست به اعتراض زده بودند.

نمایشگاه اسلحه در آمریکا

نمایشگاه اسلحه در آمریکا

نمایشگاه اسلحه در آمریکا

نمایشگاه اسلحه در آمریکا

نمایشگاه اسلحه در آمریکا

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ