هرکارت سوخت فقط برای یک خودرو قابل استفاده خواهد شد

۰۷م اسفند ،

معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

هرکارت سوخت فقط برای یک خودرو قابل استفاده خواهد شد

به زودی با کمک نرم‌افزارهای تازه راهکاری در نظر گرفته می‌شود تا کارت سوخت فقط برای خودرو دارنده آن کارت فعال شود و دیگر اشخاص قادر به استفاده از کارت و احتمالا قاچاق سوخت نخواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از ایسنا، معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  با بیان مطلب فوق به مشکل کارت‌ سوخت‌ها اشاره کرد و گفت: نیاز به تجدید‌نظر و ساماندهی در حوزه کارت سوخت داریم.

سردار ابویی اظهار کرد: کارت سوخت‌ها باید به گونه‌ای ساماندهی شوند که کارت سوخت صادر شده توسط خودروی دیگر قابل استفاده نباشد.

وی افزود: متاسفانه عده‌ای خودروهای فرسوده را می‌خرند و کارت سوخت با عنوان آنها دریافت و سپس اقدام به قاچاق سوخت می‌کنند.

معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر این‌که باید کارت سوختی صادر کنیم که برای خودروی مدنظر فعال باشد، گفت: در استان‌های مرزی کنترل جدی برای پرهیز از قاچاق سوخت صورت می‌گیرد اما ستاد حمل‌ونقل و سوخت از وزارت نفت خواسته تا طرح ساماندهی را ارائه دهد.

سردار ابویی تصریح کرد: با ارائه‌ طرح ساماندهی و با کمک نرم‌افزار باید کاری کنیم که کارت سوخت برای خودروهای دیگر غیر از خودروی صاحب آن کارت قابل استفاده نباشد.

 سالانه چندین هزار کارت سوخت که توسط قاچاقچیان سوخت استفاده می‌شود در استان‌های مرزی کشف می‌شود بنابراین ساماندهی کارت‌های سوخت می‌تواند به جلوگیری از خروج سوخت از کشور کمک کند.

دوشنبه ۷ اسفند   ۱۵:۳۱

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ