«هری پاتر» به دنیای ادبیات برمی‌گردد؟ – اخبار فرهنگی هنری

به گزارش خبرآنلاین، رولینگ اعتراف کرد احتمال اینکه پیش درآمد یا دنباله‌ای بر «هری پاتر» بنویسد بسیار کم است اما این به این معنی نیست که نوشتن داستانی با محوریت هری پاتر محتمل نباشد.

 

این نویسنده به بی‌بی‌سی گفت: «خداحافظی با این مجموعه رمان شبیه یک جنایت بود، اما کار من با روایت داستان هری پاتر تمام شده است. حالا اگر ایده‌ای معرکه درمورد این دنیا به ذهنم برسد- و می‌دانید که من عاشق نوشتن درمورد این دنیا هستم- حتما این کار را خواهم کرد. اما این ایده باید خیلی معرکه باشد. اما اصلا به پیش درآمد یا دنباله‌نویسی علاقه ندارم.»

 

نویسنده مجموعه «هری پاتر» افزود: «نمی‌خواهم بطور مکانیکی به این دنیا برگردم و کلی ماجرای عجیب و غریب را با یک پایان به زور به هم بچسبانم و بگویم خب می‌شود این را فروخت! اگر این کار را بکنم دیگر جلدهای مجموعه را مسخره کرده‌ام.»

 

رولینگ در حال حاضر در شهرهای مختلف کتاب جدیدش را معرفی می‌کند؛ این کتاب بزرگسالان «جای خالی تصادفی» نام دارد. پیش‌خرید آنلاین این اثر تاکنون از مرز یک میلیون نسخه گذشته است. این کتاب از پنجشنبه صبح (ششم مهر) در کتابفروشی‌ها عرضه می‌شود.

 

«جای خالی تصادفی» داستان اهالی شهر پگ‌فورد است که پس از مرگ نابهنگام بری فربرادر در اوایل ۴۰ سالگی شوکه می‌شوند. پگ‌فورد نمونه شهرهای کوچک انگلیسی است، خانه‌های زیبا و کوچه‌های باصفا. اما پشت این ظاهر چشم‌نواز شهری وجود دارد که همه اهالی آن با هم سر جنگ دارند. فقیرها با ثروتمندان، نوجوانان با والدینشان، همسران با شوهرانشان و معلمان با دانش‌آموزانشان در جنگ و دعوا هستند. و حالا جای خالی بری بر صندلی ریاست شورای شهر موجب می‌شود جنگی بزرگ در شهر شکل بگیرد: چه کسی جایگزین بری می‌شود؟

 

اولین کتاب رولینگ پس از مجموعه کتاب‌های پرفروش و محبوب «هری پاتر» در ۵۱۲ صفحه منتشر می‌شود.

 

رولینگ در ادامه مصاحبه‌اش گفت نوشتن «هری پاترها» کار ساده‌ای نبوده و خیلی کم پیش می‌آمده از نسخه اول رمانی رضایت کامل داشته باشد. «برخی از مجلدها بود که می‌دانستم باید یک سال بیشتر رویشان کار کنم. یکی از کتاب‌ها اولش بود و دیگری آخرش که می‌دانستم باید بازنویسی شود.»

 

نویسنده ۴۷ ساله که یکی از زنان ثروتمند دنیاست درمورد کتاب جدیدش گفته این اثر طبقه متوسط بریتانیا را نقد می‌کند و اعتراف کرد در نوشتن این رمان از آشنایانش الگو گرفته است.

 

تلگراف / ۲۶ سپتامبر / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

 ۵۷۲۴۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *