هر چند ثانیه یک خودرو در ایران تولید می‌شود؟

هر چند ثانیه یک خودرو در ایران تولید می‌شود؟

 

شنبه ۹ اردیبهشت ساعت ۲۰:۴۱

ایسنا: در سال ۱۳۹۰ به ‌طور متوسط هر ۲۰ ثانیه یک دستگاه خودرو در کشور تولید شد.

براین اساس در سال گذشته در مجموع یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۵۳ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد. این میزان تولید نسبت به سال ۱۳۸۹ رشد ۲.۴ درصدی را نشان داد. به این ترتیب در سال گذشته هر ۱۹.۲ ثانیه یک ‌بار یک دستگاه خودرو در کشور تولید و روانه خیابانها و جاده‌ها شد.

در سال گذشته همچنین تولید خودروهای سواری با افزایش ۳.۹ درصدی بالغ بر یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۲۲۰ دستگاه شد. به این ترتیب در سال ۱۳۹۰ به طور متوسط هر ۲۲ ثانیه یک‌ بار یک دستگاه خودرو سواری در کشور تولید و روانه خیابانها شد.

در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود که تعداد خودروهای موجود در کشور از مرز ۱۴ میلیون دستگاه فراتر رفته است.

پیشتر رئیس پلیس راهور ناجا عنوان کرده بود که در ابتدای سال ۱۳۸۰ تعداد خودروهای موجود در کشور چهار میلیون دستگاه بود که این رقم هم‌اکنون از مرز ۱۴ میلیون دستگاه فراتر رفته است. به گفته سردار مومنی پیش‌بینی می‌شود تعداد خودروهای موجود در ایران طی دهه آینده دو برابر شود.

رئیس پلیس راهور ناجا همچنین گفته بود که ‌در کشورهای همتراز به ازای هر هزار نفر حدود ۴۰۰ دستگاه خودرو وجود دارد که این تعداد در کشور ما ۱۶۰ دستگاه خودرو است. پیش‌بینی می‌شود تعداد خودروهای موجود در ایران در دهه آینده به ۴۰۰ دستگاه به ازای هر هزار نفر برسد.

جوان آنلاین – آخرین عناوین اقتصادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *