هزینه درمان ناباروری در کشور سنگین است

یک فوق تخصص درمان نازایی، از ناباروری زوجین جوان به عنوان یک معضل اجتماعی نام برد و گفت: نازایی از سرطان بدتر است و باید این مشکل خانواده های ایرانی حل شود.
دکتر ابوطالب صارمی  اظهارداشت: در حال حاضر ۴۰ تا ۵۰ مرکز درمان ناباروری در کشور وجود دارد که متاسفانه از تمامی ظرفیت این مراکز استفاده نمی شود.

وی با اشاره به گران بودن هزینه های درمان ناباروری برای اغلب زوجین جوان در کشور، گفت: عدم پوشش بیمه ای هزینه های درمان ناباروری در کشور، باعث شده تا زوجهای جوانی که بچه دار نمی شوند از مراجعه به مراکز درمان ناباروری خودداری کنند.

رئیس بیمارستان صارم با اعلام اینکه بین ۲ تا ۳ میلیون نازا در کشور وجود دارد، افزود: خوشبختانه ۹۰ درصد این افراد در مطبهای پزشکان درمان می شوند اما ۱۰ درصد این افراد نیاز به درمانهای جدید دارویی و جراحی دارند که هزینه بر است.

صارمی ادامه داد: هزینه یک دوره درمان نازایی بین ۲ تا ۳ میلیون تومان است که در کنار آن می بایست هزینه آمپولهای هورمونی را نیز اضافه کرد.

وی تاکید کرد: البته آنچه باعث افزایش هزینه های درمان نازایی می شود، تکرار دوره درمان است. چون با قطعیت نمی توان گفت که زوجین نابارور با یک دوره درمان، بچه دار می شوند.
۳۰۱۳۰۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۴نظر ثبت شده
 1. Marya karami :

  سلام من ازاخبارشنیدم که ناباروری دویست تاسیصد هزارتومان هزینه داره من نازایی دارم وهزینه درمان ندارم وپنج ساله که دارم ازاین موضوع رنج میبرم لطفا کمک کنید که درمان برای همه ممکن باشه

 2. سمیرا :

  هزینه هر بار ای وی اف حدود ۷ میلیون هست که فقط هم ۲۵ درصد احتمال موفقیت داره که این هزینه با حقوق های کارمندی ماها اصلا جور در نمیاد
  مسئولین محترم یه فکری بکنید اخه فقط هی نگید افزایش جمعیت افزایش جمعیت ……

 3. س ج :

  سلام اره منم فکر میکنم هزینه خیلی زیده اونم با این وضع اقتصادی که هست بخصوص زوجهای جوان که هنوز اول زنگیشون هست ما خودمون الان یازده سال هست که ازدواج کردیم ولی نتونستیم به مرکز ناباروری بریم البته هزینه دکتر هم زیاد هست بخصوص داروهای ناباروری که بیمه هم تقبل نمیکنه مسوولین باید رسیدگی کنن ما که دستمون به جایی بند نیست اونم با این شعار کمبود جمعیت

 4. سما :

  سلام اره واقعا هزینه ی درمان ناباروری در کشور ما بالاست مخصوصا واسه زوجهای جوونی که اول زندگیشونه و حسرت یه بچه رو دارند مسوولین خواهشا به فکر باشید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *