هزینه میزبانی وب پایگاه اینترنتی در داخل کشور کاهش می‌یابد

۰۹ام بهمن

 

دبیر شورای عالی فضای مجازی از کاهش هزینه میزبانی وب پایگاه اینترنتی در داخل کشور در مقایسه با میزبانی های خارج از کشور خبر داد.
به گزارش ایرنا، مهدی اخوان بهابادی با اشاره به میزبانی پایگاه اینترنتی‌هایی با محتوای فارسی در کشور گفت: در حال حاضر میزان هزینه میزبانی پایگاه اینترنتی در خارج از کشور بسیار بالاست.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر تفاوت قیمت میزبانی داخلی و خارجی کم شده است گفت: تغییراتی کە در این زمینه اعمال می کنیم هزینه میزبانی برائ وب پایگاه اینترنتی داخلی را در مقایسه با وب پایگاه اینترنتی خارجی کاهش یابد.
 
رئیس مرکز ملی فضای مجازی خاطرنشان کرد: کاهش هزینه میزبانی وب پایگاه اینترنتی ها در داخل کشور سبب سوق دادن مردم از استفاده از دیتا سنتر‌های بومی می‌شود.
 
وی اضافه کرد: شورای عالی فضای مجازی به دنبال این است کە دسترسی به محتوای ایرانی و اسلامی را برائ مردم دربارهٔ محتواهای خارجی راحت تر کند و از سوی دیگر هزینه دسترسی برائ ارایه کنندگان محتوا و کاربران کاهش داده شود.
شورای عالی فضای مجازی به دنبال این است کە دسترسی به محتوای ایرانی و اسلامی را برائ مردم دربارهٔ محتواهای خارجی راحت تر کند و از سوی دیگر هزینه دسترسی برائ ارایه کنندگان محتوا و کاربران کاهش داده شود.
 
دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه در سال های اخیر فعالیت بسیاری شده تا میزبانی پورتال ها و وب پایگاه اینترنتی دستگاه های حاکمیتی و دولتی به داخل کشور منتقل شود افزود: اکنون بیش از ۹۶ درصد میزبانی ها به داخل منتقل شده است اما بخش خصوصی کوچکترین بهره ای از این فعالیت نبرد.
 
وی توضیح داد: هدف از این کار این بود کە بخش خصوصی فعال در دیتا سنتر بازاری برائ خود داشته باشد. این انتقال اتفاق افتاد اما بخش خصوصی بهره ای از آن نبرد.

ایستنا
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ